• facebook
 • rss
 • Mistrzowie Polski z Bełchowa

  xpw

  dodane 03.05.2014 11:15

  W Lublinie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

  Do Lublina przyjechało prawie 1200 młodych zawodników, którzy oprócz tego, że często chodzą razem do szkoły i przynajmniej dwa razy w tygodniu spotykają się na treningach piłki nożnej, to przede wszystkim wspólnie służą przy Ołtarzu Pańskim, co najmniej raz w tygodniu. Na dziewięciu halach w Lublinie trwają mecze, które mają wyłonić finalistów IX Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar "Króluj nam Chryste".

  Ideą dwudniowego spotkania, jak podkreślał ks. Marcin Grzesiak, organizator tegorocznych mistrzostw, było przede wszystkim zintegrowanie ministrantów z całej Polski. - Takie zawody to okazja do rywalizacji ale także do poznania innych osób - mówił ks. Grzesiak. Komentujący po raz pierwszy mistrzostwa Służby Liturgicznej Ołtarza, dziennikarz sportowy Rafał Patyra podkreślał, że jest pod wrażeniem umiejętności zawodników oraz, że dawno nie widział tak dobrej atmosfery na trybunach podczas meczów.

  IX Mistrzostwa Polski  podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii - ministranci  - występowali chłopcy urodzeni w latach 2001- 2004, kolejną kategorią wiekową stanowili lektorzy młodsi, czyli chłopcy urodzeni w latach od 1998 do 2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1994 do 1997.

  Z diecezji łowickiej w mistrzostwach udział brały drużyny z parafii: św. Macieja Ap. z Bełchowa (III kategorie wiekowe) św. Katarzyny z Witoni (kat. Ministrant) oraz św. Wawrzyńca z Sochaczewa (kat. lektor starszy). Pierwsze miejsce - Mistrzostwo Polski - w kategorii ministrantów zajęła drużna z Bełchowa, pokonując w finale ministrantów z Przemyśla-Kazanowa 3:0. W tej kategorii wiekowej Michał Pierzankowski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Najmłodszych piłkarzy dzielnie dopingowali starsi koledzy, którym niestety nie udało dostać się do finału i zajęli miejsce czwarte w swojej grupie. Starsi lektorzy z Bełchowa w swojej kategorii wiekowej zajęli 4. miejsce, co również jest wielkim osiągnięciem, biorąc pod uwagę fakt, iż w tej rywalizacji brało udział 51 drużyn z całej Polski.

  Serdecznie gratulujemy opiekunowi ministrantów i lektorów ks. Piotrowi Staniszewskiemu i zwycięskim drużynom.

    Wszystkie trzy bełchowskie drużyny zasłużyły na gratulacje!
  ks. Paweł Staniszewski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół