• facebook
 • rss
 • Boża ambasada w szpitalu

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 15.05.2014 01:00

  W rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie w skierniewickim szpitalu oddano i poświęcono nową kaplicę im. Jana Pawła II.

  W samo południe 13 maja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. S. Rybickiego została poświęcona nowa kaplica. Dotychczasowa usytuowana była w piwnicy, w pomieszczeniu znajdującym się przy pralni. Miejsce to było ciasne i mało dostępne, zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Aktu poświęcenia nowej kaplicy, która powstała dzięki ofiarności mieszkańców i zaangażowaniu ks. Paweł Piontka, proboszcza parafii garnizonowej, dokonał podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej bp Andrzej F. Dziuba. W Eucharystii uczestniczyli: posłowie, władze miasta, proboszczowie skierniewickich i okolicznych parafii, personel medyczny, chorzy i rzesza mieszkańców. Data poświęcenia kaplicy nie była przypadkowa. 13 maja to święto Matki Bożej Fatimskiej, a także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II, do jakiego doszło na pl. św. Piotra w Rzymie w 1981 r.  Dziękując wszystkim darczyńcom, kapelan szpitala ks. Bogusław Zawierucha podkreślił, że kaplica to wyjątkowe miejsce w szpitalu. - To taka Boża ambasada, w której można sobie załatwić wizę do nieba - mówił  ks. Zawierucha.

  Podobnego zdania był także dyrektor szpitala Jacek Sawicki. - Jest to pomieszczenie, w którym ratuje się życie ludzkie i nie potrzebuje na niego kontraktu NFZ. To jest miejsce szczególne, bo we wszystkich pomieszczeniach mamy lekarzy ciała, a tu możemy się spotkać z lekarzem duszy. Myślę, że to jest dla każdego ważne, bo nie wszystkie choroby uda się wyleczyć lekarzom. Czasem trzeba udać się do Najwyższego, aby przyszło uzdrowienie i ducha, i ciała. Miejsce to jest także ważne dla mnie.

  Po Mszy św. wręczano pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami dla darczyńców. Kaplica jest czynna codziennie, również dla wiernych spoza szpitala. W niedziele odprawiane są dodatkowe Msze św. o godz. 14.

  Więcej o poświęceniu kaplicy w papierowym wydaniu „Gościa Łowickiego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół