• facebook
 • rss
 • O rodzinie i talentach

  Monika Augustyniak

  dodane 16.05.2014 17:55

  W Skierniewicach obchodzono Międzynarodowy Dzień Rodzin.

  Z okazji święta, które przypada 15 maja, starosta skierniewicki i Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowali seminarium „Porozmawiajmy o rodzinie i talentach”. W spotkaniu wzięli udział zarówno rodzice, jak i ich dzieci.

  Podczas, gdy ci pierwsi słuchali wykładów dotyczących działania instytucji powiatowych zaangażowanych w pomoc rodzinom, a także prelekcji nt. roli rodziny w kształtowaniu postaw twórczych u dzieci wygłoszonej przez dr. Andrzeja Zbonikowskiego, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zaproszeni zostali do zwiedzenia siedziby Starostwa Powiatowego, a także na słodki poczęstunek.

    Podczas spotkania rodzice wysłuchali wykładu dr. Zbonikowskiego na temat roli rodziny w kształtowaniu postaw twórczych u dzieci
  Monika Augustyniak /GN
  Aby zobrazować wyłożoną podczas wykładów wiedzę teoretyczną, organizatorzy zaprosili 4 osoby z powiatu skierniewickiego. Opowiedziana przez nich historia jednoznacznie wskazywała na rodzinę, która odegrała pierwszoplanową rolę w życiu zaproszonych.

  -  Nie napisałbym moich książek bez pomocy żony, która nocami nanosiła poprawki. A kiedy ukończyłem już pisanie i szukałem sponsora, który zdecyduje się ją wydać, mama zapewniła mnie, że nawet jeśli nie znajdę wystarczającej sumy pieniędzy, ona bierze na siebie wszystkie koszty. Postawa rodziny dodała mi skrzydeł - mówił Mirosław Klemba, autor dwóch książek historycznych.

  Podobnymi doświadczeniami dzielili się Katarzyna Białkowska, mistrzyni Polski w judo, Agnieszka Głuszek-Nowicka, rzeźbiarka ludowa, a także Krzysztof Supera, strażak i wielokrotny zwycięzca teleturnieju „Jaka to melodia”. Na zakończenie spotkania mali uczestnicy wystąpili przed rodzicami i wykładowcami, prezentując swoje zdolności. Zarówno teoria, jak i konkretne przykłady skłoniły rodziców do refleksji. - Teraz już wiem, że muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć rozwój talentów mojej małej artystki - podsumowuje mama Kasi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół