• facebook
 • rss
 • Turniej z paszportem

  mk, al

  dodane 24.06.2014 09:05

  Emocje jak na Mistrzostwach Świata w Brazylii towarzyszyły sochaczewskiemu turniejowi piłki nożnej.

  Na stadionie MOSiR Bzura Chodaków w minioną sobotę rozegrano XIV Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa "Zamek". Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Maciej Małecki, obecny poseł, a wcześniej wieloletni prezes stowarzyszenia. Od dwóch lat imprezę wspierają miasto Sochaczew z burmistrzem Piotrem Osieckim na czele oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, KS Bzura Chodaków oraz Fight Club Dragon Sochaczew.

  Rozgrywki toczyły się w kategoriach: dziewczęta, szkoły podstawowe, gimnazja oraz open. Emocji nie brakowało na murawie i na trybunach. Z każdym meczem napięcie rosło, bowiem kolejny wygrany mecz przybliżał drużyny do upragnionego finału i wygranej. I tak w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna Pro Team, II - Żuki, III zaś - ekipa Warczących Pchełek.

  W kategorii gimnazjum ostateczna klasyfikacja wygląda następująco: I miejsce - Wyrewolwerowani Rewolwerowcy, II miejsce - AC Materace, a III miejsce zajęła ekipa Orła Kampinos.

  Natomiast w kategorii open niekwestionowanym zdobywcą pucharu jest drużyna Kurczaków na Parze, kolejne miejsca zajęli Ark Pol i Chodaków. Bohaterkami turnieju zostały Aniołki Trafiego, które były bezkonkurencyjne w kategorii dziewcząt. Drugie miejsce zajęła Kozłovia, trzecie - Korona. Królami strzelców zostali Bartosz Targaszewski, Kamil Wojciechowski, Jakub Sieczka.

  Równolegle z turniejem odbywał się rodzinny piknik. Klub Dragon sprawdzał w konkurencjach siłowych kondycję rodziców, natomiast każdy mógł posilić się kiełbaską upieczoną przez członków stowarzyszenia "Zamek". Pielęgniarki ze szpitala mierzyły ochotnikom ciśnienie i poziom cukru.

  - Stawiamy na aktywność młodych ludzi w wielu aspektach życia. Sport daje mnóstwo możliwości, a obrazu dopełnia idea wolontariatu, którą przy organizacji imprez realizujemy od lat - mówi poseł Małecki. W tym roku Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa "Zamek" wspólnie z miastem wprowadziło do obiegu Wakacyjne Paszporty Aktywności. - Wierzymy, że pomogą one zmotywować setki osób do kreowania aktywności w realnym świecie z prawdziwymi emocjami - mówi Łukasz Gołębiowski, koordynator projektu.

  Paszporty zadebiutowały właśnie podczas turnieju. Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał. A te są nieograniczone (np. udział w obozie sportowym, w wycieczce, zajęcia sportowe w klubach, udział w imprezach, zawodach, zajęciach sportowych, wejścia na obiekty sportowe jak basen, boisko). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody. Szczególnie promowani będą wolontariusze.

  Więcej o wakacyjnej akcji można się dowiedzieć w Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych (Kramnice Miejskie, róg ul. Warszawskiej i 1 Maja, tel.: 46/862 22 35 w. 430, 431).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół