• facebook
 • rss
 • Pierwszy spacer

  mk, zk

  dodane 07.07.2014 18:56

  Łowiccy przewodnicy PTTK zapraszają na niedzielne przechadzki po mieście.

  Pierwsza odbyła się wczoraj. Uczestniczyło w niej 30 osób. Obok mieszkańców Łowicza i okolicznych wsi, byli turyści z Łodzi, Warszawy, Kutna a nawet Białej Podlaskiej. Trwający ponad dwie godziny spacer poprowadził licencjonowany przewodnik z łowickiego PTTK Dorota Wiśniewska.

  Podczas pierwszego spaceru turyści poznali historię Łowicza, dzieje Starego Rynku, następnie przeszli ul. Podrzeczną do kościoła ewangelicko-augsburskiego, obecnie Galerii Browarna, dawnego kinoteatru EOS oraz kościoła i klasztoru dominikanów. Dłuższą chwilę przewodniczka poświęciła na dzieje zamku prymasowskiego, rezydencji najważniejszych dostojników w Królestwie Polskim. Turyści żałowali jednak, że nie mogą zwiedzić ruin.

  Następnie grupa udała się wałami nad Bzurą do parku Błonie, a dalej do bazyliki katedralnej. Tutaj turyści poznali historię kościoła oraz zasługi prymasów, szczególnie 12 arcybiskupów pochowanych w podziemiach "Wawelu Mazowsza", jak nazywana jest łowicka katedra. Spacer zakończył się na Starym Rynku przy tablicy ukazującej słynny widok Łowicza z początku XVII w. zamieszczony w "Civitates Orbis Terrarum", atlasie miast wydanym w Kolonii przez Georga Brauna i Fransa Hogenberga

  Spacery w ramach akcji "Przewodnik czeka ..." są wspólnym przedsięwzięciem Łowickiego Oddziału PTTK i Urzędu Miasta. Odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia zawsze o 13.00. Chętni proszeni są o przyjście o tej godzinie pod punkt informacji turystycznej na Starym Rynku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół