• facebook
 • rss
 • Urodzinowy mural

  aug

  dodane 04.08.2014 17:56

  Po raz pierwszy w historii "Mixer Regionalny" - do niedawna nazywany Jarmarkiem Województwa Łódzkiego - odbył się w Łęczycy.

  Do zeszłego roku ta impreza, mająca na celu promowanie województwa łódzkiego, organizowana była tylko w Łodzi. W tym roku współorganizatorami ze stolicą województwa stały się również Łęczyca i Sieradz.

  Gospodarzem pierwszej odsłony tegorocznego święta była Łęczyca. W sobotę 2 sierpnia kilkuset zainteresowanych przybyło, żeby wziąć udział w przygotowanych zabawach i atrakcjach.

  A tych było bez liku. Poczynając od głównych punktów programu, jak przeglądy twórczości zespołów ludowych i młodzieżowych, przez wystawy prezentujące poszczególne powiaty, warsztaty związanych z rękodziełem, sztuką, a także okresem średniowiecza.

    Zespół "Tryzna", w aranżacji łęczyckiego zamku, zapewnił przybyłym muzykę i tańce z okresu średniowiecza
  Monika Augustyniak /Foto Gość
  Nie zabrakło aktywności dla najmłodszych, dla których przygotowano mini zoo egzotyczne, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych zajęć, także edukacyjnych.

  Zainteresowaniem cieszyła się zabawa we wspólne gotowanie. W gotowaniu grochówki w kotle o pojemności 3500 litrów pomagali sami uczestnicy imprezy, żeby zamieszać chochlą, trzeba było wejść po schodach.

  Chętni mogli zwiedzić z przewodnikami łęczyckie więzienie, kolegiatę w Tumie, Zamek Królewski i Skansen w Kwiatkówku. Impreza zakończyła się spektaklem świateł przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu Agnes Violin.

    Mural powstał na kamienicy tuż przy łęczyckim zamku
  Monika Augustyniak /Foto Gość
  Jednak najważniejszym punktem programu były obchody 95-lecia istnienia województwa łódzkiego. Na tę okazję organizatorzy zaplanowali odsłonięcie muralu, którego twórcą jest artysta o pseudonimie "Otecki".

  Jest to pierwszy z murali, który ma dać początek galerii wpisanej w przestrzeń publiczną. Organizatorzy zakładają, że co roku będą wzbogacać wojewódzką kolekcję murali o kolejne malowidło.

  Kolejna odsłona "Mixera Regionalnego" odbędzie się 26 sierpnia w Sieradzu, a finał - 6 września w Łodzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół