• facebook
 • rss
 • Podwójny triumf parafii w Wysokienicach

  Marcin Kowalik

  dodane 28.09.2014 15:16

  W Rawie Mazowieckiej odbył się pierwszy turniej eliminacyjny XI Grand Prix o Puchar Biskupa Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów.

  W sobotę 27 września w rawskiej hali "Millenium" rozegrano turniej piłki nożnej. Rozpoczął on zmagania ministrantów i lektorów w rejonie Rawa Mazowiecka-Skierniewice, jak również w całej diecezji. Finał XI Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów odbędzie się wiosną 2015 r.

  W rawskich zawodach wzięło udział po 11 drużyn w w kategoriach uczniów szkół podstawowych i open. Do rywalizacji w obu kategoriach przystąpiły reprezentacje parafii: św. Marcina w Wysokienicach, Wszystkich Świętych w Żelaznej, św. Wojciecha w Makowie, Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, św. Małgorzaty w Czerniewicach, Przemienienia Pańskiego w Lubani, św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach oraz św. Katarzyny w Rzeczycy.

  W kategorii podstawówka swoje drużyny wystawiły ponadto parafie Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach i św. Józefa, rzemieślnika w Kochanowie, a w kategorii open - parafie św. Małgorzaty w Janisławicach i Trójcy Świętej w Cielądzu.

  Zarówno w kategorii podstawówka, jak i open najlepsi okazali się zawodnicy z Wysokienic. Najlepszym strzelcem turnieju w kategorii podstawówka został Adrian Włodarczyk z Lubani, a najlepszym bramkarzem Łukasz Chylak z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

  W kategorii open najlepszym strzelcem został Przemysław Redlisiak z Sadkowic, a bramkarzem Mateusz Okowaniec z parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej. W głosowaniu na najlepszego bramkarza turnieju tyle samo głosów uzyskał Mateusz Kawęczyński z Sadkowic. Tytuł przypadł rawianinowi ze względu na wyższą pozycję jego drużyny w zawodach. Wszyscy trzej otrzymali nagrodę specjalną - pojadą do Brukseli, gdzie zwiedzą m.in. Parlament Europejski. Nagrodę ufundował europoseł Janusz Wojciechowski.

  Redakcja GN ufundowała piłki dla najmłodszego i najstarszego świeckiego zawodnika turnieju. Okazali się nimi Paweł Pietrzak z Kochanowa, urodzony w grudniu 2005 r., oraz Szczepan Goska, rocznik 1971, opiekun zespołu z Czerniewic. Najstarszym graczem rawskiego turnieju był ks. Andrzej Sałkowski. 47-letni kapłan był bramkarzem drużyny z Żelaznej.

  Gospodarzem rawskiego turnieju była parafia św. Pawła od Krzyża zarządzana przez ojców pasjonistów. Nagrody wręczał nowy proboszcz tej parafii o. Jacek Wróblewski CP. Organizacją turnieju zajęły się świeckie osoby - Michał Wieczorek oraz pomagający mu Michał Lichtfeld, Bartłomiej Kosiacki, Michał Winiarski i Kamil Cendrowicz.

   

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół