• facebook
 • rss
 • Dzielny Jaś

  mk

  dodane 03.10.2014 23:58

  Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie obchodziło święto swoich patronów.

  Okazją było przypadające 2 października wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów. W południe na dziedzińcu przedszkola ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, poświęcił kapliczkę z figurą anioła. "Słoneczka", "żabki", "biedronki", "pszczółki" i "wiewiórki" mają teraz nowego towarzysza zabawy, choć ten tylko przygląda się dzieciom ze swojego domku. To dzieło Benedykta Chojnackiego i jego wnuka Jasia Deszczyńskiego z grupy "żabek". Pan Benedykt, emerytowany stolarz, nie może się nachwalić wnuka. - Jaś dzielnie mi pomagał. Wolał budowanie kapliczki od zabawy z rówieśnikami - mówi.

  W przedszkolu prowadzonym przez siostry Misjonarki Krwi Chrystusa jest teraz 125 dzieci w 5 grupach wiekowych. Po południu przedszkolaki wraz z rodzicami i najbliższymi, siostrami misjonarkami, wychowawcami oraz pracownikami przedszkola uczestniczyły w Eucharystii w kościele parafii św. Wawrzyńca koncelebrowanej przez ks. Żądłę, ekonoma diecezjalnego ks. Adama Matysiaka, wiceekonoma ks. Łukasza Antczaka oraz księży z Domu Kapłana Seniora, który mieści się obok placówki. Jak na święto przystało, nie zabrakło również słodkich upominków - cukierków z wizerunkiem Aniołów Stróżów.

    "Słoneczka" z wychowawczyniami
  Marcin Kowalik /Foto Gość
    "Pszczółki" z wychowawczyniami
  Marcin Kowalik /Foto Gość
    "Biedronki" z wychowawczyniami
  Marcin Kowalik /Foto Gość
    "Żabki" z wychowawczyniami i Benedyktem Chojnackim
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół