• facebook
 • rss
 • Laurka od uczniów

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 05.10.2014 00:37

  W tym roku minęło 15 lat od utworzenia w Polsce gimnazjów. W Rawie Mazowieckiej uczniowie "dwójki" jubileusz obchodzili hucznie.

  Z okazji rocznicy Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej w parafii Chrystusa Króla Wszechświata uroczystą Mszę św. koncelebrowaną odprawił bp senior Alojzy Orszulik. Podczas homilii przypomniał początki szkoły, pierwsze ślubowanie uczniów i nauczycieli, a także słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane 15 lat temu na łowickich błoniach do nauczycieli, uczniów i rodziców. – Dziękując za 15 lat dobrze działającego waszego gimnazjum, prośmy Boga, aby dalsza współpraca rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, duszpasterzy i młodzieży jak najlepiej przygotowała młode pokolenie do odpowiedzialnej i twórczej aktywności w życiu społecznym, publicznym, a także w społeczności kościelnej – mówił bp Orszulik.

  Po Mszy św. kapłani, władze miasta, dyrektorzy szkół i przede wszystkim młodzież przeszli na boisko szkolne, gdzie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Przed otrzymaniem legitymacji każdy z nich został pasowany na ucznia Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej przez dyrektor szkoły Irenę Wiśniewską, która dzierżyła w dłoniach ogromne pióro.

  Po części oficjalnej na przybyłych czekało wiele atrakcji – od pysznego jedzenia po malowanie twarzy i zumbę z pomponami. Zmęczeni uczestnicy energetycznego tańca na miejscu mogli sprawdzić, jak latynoskie rytmy wpływają na ich serce. Przez cały czas trwania imprezy, która połączona była z II Festiwalem Szkolno-Parafialnym, można było zmierzyć ciśnienie, a nawet przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

  Urodziny szkoły były okazją do wspomnień. – Wszystko tworzyliśmy od podstaw – mówi Danuta Doroba, pierwszy dyrektor szkoły. – Zatrudniłam odpowiednich pracowników administracji i obsługi oraz wspaniałą kadrę pedagogiczną, co miało wpływ na świetną atmosferę i współpracę. Mimo że początki były trudne, byliśmy zadowoleni i bardzo dobrze się nam pracowało. Nauczyciele społecznie prowadzili kółka zainteresowań. Zawsze zależało nam nie tylko na edukacji, ale i wychowaniu. Dziś, gdy wchodzę do szkoły, cieszę się, bo widzę, że nic nie zostało zmarnowane, jest jeszcze lepiej – podkreślała D. Doroba.

  Sukcesami zarówno pedagogicznymi, jak i edukacyjnymi może się poszczycić także obecna dyrektor I. Wiśniewska, którą chwalą nie tylko nauczyciele i młodzież, ale także proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata ks. Konrad Świstak.

  Najlepszą laurkę szkole wystawili jej uczniowie i absolwenci. Wszyscy oni chwalili nauczycieli za ich otwartość, pasję i wyczucie pedagogiczne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół