• facebook
 • rss
 • Z różańcem w blasku księżyca

  Marcin Kowalik

  dodane 08.10.2014 10:16

  W parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbył się odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

  Wieczorem 7 października po Sumie odpustowej sprawowanej przez ks. Witolda Gajdę wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do 5 ołtarzy ustawionych na placu przed kościołem. Przy każdym z nich kapłani sprawujący posługę w parafii czytali fragmenty Ewangelii i odmawiano dziesiątkę Różańca.

  Modlitwę prowadzili s. Marietta Chlebus ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa, burmistrz miasta Piotr Osiecki, poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Ola Pietryka, uczennica IV klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3, oraz Elżbieta Małecka, zelatorka parafialnych kół Żywego Różańca.

  W świetle ulicznych lamp i blasku księżyca na czele procesji niesione były chorągwie oraz wielki różaniec, a bielanki sypały kwiaty. Poszczególne ołtarze przygotowały wspólnoty parafialne. Uroczystość poprzedziło Triduum Maryjne, podczas którego parafianie spotykali się wieczorem w świątyni na wspólnym Różańcu, czuwaniu i Apelu Maryjnym.

  Kult Matki Bożej w Sochaczewie sięga XV w., kiedy to w ówczesnym kościele dominikanów umieszczono wizerunek Maryi wzorowany na obrazie Matki Bożej Madryckiej. Zasłynął on z łask, jakie wierni otrzymywali, modląc się przy nim. W czasie II wojny światowej zaginął. Proboszcz ks. Piotr Żądło postanowił odnowić kult Matki Bożej Różańcowej. Wybudował kaplicę, a w niej umieścił kopię obrazu.

  W parafii istnieje 27 kół różańcowych. - Wciąż powstają nowe. Widzę, że dzięki  tej modlitwie ludzie stają się lepsi, a przez to i parafia. Matka Boża zobowiązuje nas do tego. Każdego miesiąca modlimy się w innych intencjach. W październiku szczególnie o pokój na świecie - mówi E. Małecka.

  Podczas Triduum Maryjnego w intencji pokoju odprawiono również Mszę św. z udziałem policjantów, w tym Orkiestry Reprezentacyjnej i Kompanii Honorowej Policji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół