• facebook
 • rss
 • Krzyż na królewskim wzgórzu

  Marcin Kowalik

  dodane 13.10.2014 16:00

  Najmłodsza rawska parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przygotowuje się do budowy świątyni.

  W niedzielę 12 października w kaplicy parafii - mieszczącej się w byłej kotłowni - bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Eucharystii, po której wraz z wiernymi, kapłanami z dekanatu i przedstawicielami samorządu przeszedł w procesji na plac budowy nowej świątyni.

  W blasku pochodni trzymanych przez skautów tłum dotarł do metalowego krzyża. Z daleka wskazuje miejsce, gdzie w przyszłości stanie kościół parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  Rawska parafia została erygowana 4 lata temu. Obejmuje teren osiedla Zamkowa Wola, popularnie zwanego Sójczym Wzgórzem. Krzyż ufundowali Ewa i Robert Klembowie z Grażyną i Kazimierzem Stefańskimi. Stoi u zbiegu ulic noszących nazwę dwóch królów - Kazimierza Wielkiego i Jana III Sobieskiego.

  - Dziękuję mieszkańcom Zamkowego Wzgórza, że jesteście tutaj z nami. To jest wasze miejsce zamieszkania i odpoczynku, wychowania dzieci i wnuków. I w to miejsce kościół wpisał kaplicę w kotłowni, a teraz pragnie podjąć to dzieło, które - jak ufamy - będzie jeszcze jednym ważnym znakiem na tym wzgórzu - mówił bp Dziuba po poświeceniu krzyża i placu.

  Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj przekazał ordynariuszowi łowickiemu akt notarialny sprzedaży działki pod budowę kościoła. Decyzję o sprzedaży Rada Miasta podjęła w czerwcu jednogłośnie.

  - Dziękuję za 22 listopada 2010 r., kiedy parafia została erygowana. Dziękuję też za 12 października 2014 r. Ufam, że jak najszybciej spotkamy się na wmurowaniu kamienia węgielnego. To miejsce zaczyna bić sercem Chrystusa Króla - mówił do zebranych ks. Konrad Świstak, proboszcz najmłodszej rawskiej parafii.

  Uroczystość zakończyła degustacja papieskich kremówek. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież z Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej przygotowała słodki poczęstunek. Przed Mszą św. gimnazjaliści wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 wystąpili w programie słowno-muzycznym. Ich występ oklaskiwała również Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki oraz członek Zarządu Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, którzy przybyli na uroczystość.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół