• facebook
 • rss
 • Finał z przytupem

  Monika Augustyniak

  dodane 20.10.2014 23:14

  W Skierniewicach zakończył się VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

  Były wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, filmy, wystawa, koncerty i wspólna modlitwa. Ta ostatnia szczególnego znaczenia nabrała podczas wieczoru modlitwy o beatyfikację sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w parafii Niepokalanego Serca NMP. Tego samego dnia, kiedy wierni modlili się za założyciela Ruchu Światło–Życie, w Watykanie kolegium konsultorów czytało positio złożone w 2013 r. przez abp. Wiktora Skworca, a następnie głosowało nad tym, czy proces beatyfikacyjny sł. Bożego może postępować dalej. Już następnego dnia okazało się, że jak najbardziej.

  - Ks. Franciszek jest nie tylko założycielem potężnego ruchu oazowego, ale też - jak mówił o nim św. Jan Paweł II - patronem nowej ewangelizacji w Polsce i recepcji Soboru Watykańskiego II - tłumaczył ks. Grzegorz Gołąb. - Z doświadczenia spotkań oazowych wyrosła też inicjatywa Światowych Dni Młodzieży, dlatego bardzo cieszymy się, że ten wielki duszpasterz będzie wyniesiony na ołtarze.

  Sobotni wieczór przyniósł radość fanom muzyki i uwielbiania Boga. W kościele garnizonowym ze swoją nową płytą "33 krok"”, w towarzystwie Wiecznego i DJ Anema, wystąpił hiphopowy muzyk "Hiob". Przed urodzeniem poświęcony diabłu, wychowujący się w domu pełnym przemocy i alkoholu, dziś głosi majestat Boga, zachwala Jego miłosierdzie i niesie Dobrą Nowinę swoimi rytmami i tekstami.

  - Po stracie pierworodnego dziecka napisałem swój pierwszy hiphopowy utwór - mówił do zebranych artysta. - Wtedy też zostałem "Hiobem". Do tej pory byłem wokalistą rockowym, reggaeowym, wykonywałem poezję śpiewaną i gardziłem hip-hopem. Ale po kilku napisanych tekstach zorientowałem się, że właśnie ta muzyka przynosi mi ulgę. Teraz widzę, jak Bóg leczy mnie przez nią.

  Po koncercie uzupełnianym świadectwami wieczór chwały poprowadził zespół "Cantare per Dio" z parafii św. Stanisława.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół