• facebook
 • rss
 • Janów Pawłów trzech

  Monika Augustyniak

  dodane 30.10.2014 18:25

  W Niepublicznej Szkole Podstawowej "Źródła" w Skierniewicach odbył się Bal Wszystkich Świętych.

  Ponad 20 uczniów w czwartek 30 października przyszło do szkoły w strojach świętych królowych, księżniczek, rycerzy, zakonników, papieży, a nawet postaci starotestamentowych. Były matka i babcia Jezusa, św. Zuzanna, św. Klara, św. Jadwiga, Kinga, Faustyna i inne. Wśród męskich wzorców, poza św. Jerzym, Antonim, królem Dawidem i innymi, największą popularnością cieszył się św. Jan Paweł II. - Myślę, że powodem tego jest wciąż żywa pamięć o papieżu Polaku, a także to, że od października codziennie czytamy dzieciom książkę na temat Jana Pawła II - tłumaczy Teresa Bibik, dyrektor placówki.

  To już drugi rok z rzędu uczniowie ze "Źródeł" czynnie przygotowują się do Uroczystości Wszystkich Świętych. I choć katalizatorem tego szkolnego wydarzenia w jakimś stopniu jest chęć skontrowania wszechobecnego Halloween, nie to jest najważniejsze. - Pamiętam z dzieciństwa, że 1 listopada kojarzył mi się ze smutkiem po naszych zmarłych - opowiada pani Teresa. - Zależy nam na tym, żeby ukazać dzieciom to święto jako bardzo radosne. Niech wiedzą, że mają w niebie wielu świętych orędowników i patronów, niech poznają ich życie, relację z Bogiem. Niech wiedzą, że świętość leży w zasięgu ręki. Wydaje nam się, że warto - dodaje.

  Tego dnia uczniowie nie mieli zajęć dydaktycznych, a czas spędzili na prezentacji wybranych przez siebie świętych, konkursach z nimi związanych, a także na zabawach integracyjnych i tańcach. Kontynuacją poznawania świąt kościelnych i polskich tradycji będzie wyprawa 3 listopada na jeden z pomników upamiętniających poległych bohaterów i zapalenie na nim zniczy. - W ten sposób nawiążemy do pamięci po naszych przodkach, a także płynnie przejdziemy do cnoty patriotyzmu, którą cała społeczność szkolna będzie szlifować w listopadzie - tłumaczy pani dyrektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół