• facebook
 • rss
 • Wyzerowali liczniki i w drogę

  mk

  dodane 01.01.2015 17:53

  W samo południe 1 stycznia Klub Kolarski Łowicz zainaugurował nowy sezon rowerowych wypraw.

  Noworoczny trening rozpoczął się wśród bicia dzwonów na Starym Rynku w Łowiczu. Sześciu śmiałków zdecydowało się na dwugodzinną przejażdżkę do Skierniewic i z powrotem. Nie odstraszyła ich zimowa aura. Prezes klubu Bogumił Urbanek chciałby, żeby wspólny trening w Nowy Rok był coroczną tradycją.

  - Jest jeden smutny moment dzisiejszej wyprawy. Z początkiem roku trzeba wyzerować licznik. W zeszłym przejechałem na rowerze ponad 8 tys. km. Więcej niż samochodem - mówi  B. Urbanek.

  Klub Kolarski Łowicz łączy ludzi, którzy chcą realizować swoją pasję jazdy na rowerze w szerszym gronie. Promuje też region łowicki. 11 listopada ubiegłego roku zaprosił łowiczan na przejażdżkę w 123. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości. Uczestnicy wyprawy przejechali wtedy symboliczne 123 km.

  Cel dzisiejszej wyprawy nie był przypadkowy. Kolarze jechali do Skierniewic DK 70, którą można dojechać do Nieborowa i Arkadii - ważnych miejsc na mapie turystycznej Polski. W Nieborowie w dawnym pałacu Radziwiłłów mieści się muzeum, a w pobliskiej Arkadii zwiedzający zachwycają się romantycznym parkiem założonym przez księżną Helenę Radziwiłłową. KK Łowicz skierował do Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wniosek o uwzględnienie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku DK 70 Łowicz - Nieborów w planach inwestycyjnych, które będą realizowane na terenie województwa łódzkiego w latach 2014-2020.

  Klub uzasadniania swój wniosek spadkiem bezpieczeństwa dla rowerzystów na DK 70 w związku ze wzmożonym ruchem samochodów, które kierują się do położonego pod Nieborowem węzła komunikacyjnego na autostradzie A2.

    Miejsce startu. Stary Rynek w Łowiczu
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół