• facebook
 • rss
 • Podwójni laureaci

  koma

  dodane 19.01.2015 23:59

  Przedszkole Niepubliczne Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża im. s. Antonietty Farani w Domaniewicach zorganizowało konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

  W niedzielę 18 stycznia podczas Mszy św. w kościele św. Bartłomieja w Domaniewicach wręczono dyplomy i nagrody laureatom.

  - W przedszkolu co roku organizujemy konkursy świąteczne - na najpiękniejszą szopkę, choinkę i anioła. Tematyka zmienia się cyklicznie. Dzieci wraz z rodzicami do tegorocznego konkursu przygotowały szopki. Postanowiliśmy go uatrakcyjnić. Oprócz tradycyjnego wyboru laureatów przez jury, na stajenki mogli głosować też parafianie - mówi s. Barbara Polak CP, dyrektor przedszkola.

  Szopki wystawione były w kościele i ponumerowane. Głosujący zapisywali na kartkach numer szopki, która im się podoba. Zwyciężył Kacper Osówniak wraz z rodzicami, II miejsce przypadło Natalii Niterze, a III - Martynie Michalskiej. Dziewczynkom - tak, jak wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie - pomagali rodzice. Nagrody wręczali s. Barbara i proboszcz ks. Krzysztof Osiński.

  W konkursie wzięły udział ponadto szopki, które wykonali: Jan Bryk, Oliwia Czajka, Daria Doryń, Katarzyna Gałka-Walczykiewicz, Józef Haj-Osman, Jakub Jarota, Łucja Jarota, Julia Jaszczyk, Zuzanna i Jan Kosiorkowie, Jakub Lebioda, Maja i Szymon Lisowie, Martyna Michalska, Karol Olejniczak, Błażej i Maja Politowie, Maja Sut, Justyna Szymanowska, Jakub Tkacz, Wiktor Tomasik, Lena Wielec, Gabriela i Malwina Witkowskie oraz Anna Czajka.

  Dla wszystkich uczestników siostry przygotowały upominki. Na Mszy św. wystąpiły także "Iskierki Miłości", czyli pięciolatki z przedszkola. Dzieci pod kierunkiem s. Malwiny Świątczak CP, Anety Szymanowskiej i Marzeny Hymki zaprezentowały widowisko inspirowane baśnią "Dziewczynka z zapałkami" H.Ch. Andersena.

   

    Kacper Osówniak z rodzicami i siostrą - podwójni zwycięzcy w głosowaniu parafian i jury
  Marcin Kowalik /Foto Gość
    Natalia Nitera z rodzicami. Szopka, którą wykonali, zajęła II miejsce w konkursie parafialnym
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół