• facebook
 • rss
 • Zwiastun zwycięstwa

  mak

  dodane 08.03.2015 20:40

  Radio Victoria świętowało swój jubileusz. Diecezjalna rozgłośnia ma już 20 lat.

  W samo południe 8 marca w bazylice katedralnej w Łowiczu sprawowana była Msza św. w intencji słuchaczy i pracowników Radia Victoria. Okazją była przypadająca w marcu 20. rocznica założenia rozgłośni. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Wśród celebransów był bp senior Alojzy Orszulik. To dzięki niemu 25 marca 1995 r. oficjalnie zaczęła nadawać rozgłośnia, w której nazwie jest imię patronki diecezji łowickiej.

  Mszę św. koncelebrowali ks. Piotr Krzyszkowski, dyrektor Radia Victoria, ks. Łukasz Warzyński, dyrektor Agencji Reklamowej Victoria, a także o. Leszek Gęsiak, dyrektor Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego, o. Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu, księża - dyrektorzy rozgłośni katolickich z całej Polski, w tym ks. Tomasz Olszewski, dyrektor Radia Nadzieja w Łomży i przewodniczący Forum Niezależnych Stacji Katolickich, oraz zaproszeni księża diecezjalni.

  - Chcemy dziękować za wszystkich, którzy wpisali się w historię Radia Victoria. Zarówno tych, którzy to radio tworzyli, ale i tych, którzy tego radia słuchają. To jest radio, które zwiastuje zwycięstwo oparte na Chrystusie. Ma nam pomagać w budowaniu wolności społecznej, narodowej i w lokalnej społeczności, naszych parafiach i rodzinach - mówił w homilii bp Dziuba.

  W czasie Mszy św. śpiewał Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod kierunkiem Ewy Szałapskiej. Chórzyści po Eucharystii dali jeszcze krótki koncert. Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji "Polonia". Goście zaproszeni na jubileusz przekazali dyrektorowi radia upominki. W imieniu obecnych na obchodach samorządowców życzenia złożył wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół