• facebook
 • rss
 • Przez uświęcone miejsca

  mak

  dodane 21.03.2015 09:02

  W najbliższy piątek 27 marca z Sochaczewa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

  Rozpocznie się o 19.00 Mszą św. w kościele parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie, a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody w Secyminie-Nowinach.

  Uczestników czeka nie lada wyzwanie. Do przebycia będą 43 km trasą wiodącą przez Puszczę Kampinoską. Do tego wysiłku należy być odpowiednio przygotowanym. Przekonał się o tym Jakub Wasilewski, który przetarł szlak.

  - Przez pierwsze 20 km nie czułem zmęczenia. Końcowe kilometry to już było wielkie wyzwanie dla organizmu. Dużo pomogła mi modlitwa. Gdy się modliłem, nie myślałem o bólu i kryzys minął - mówi pan Jakub, który wytyczył trasę przez uświęcone miejsca - kapliczki i przydrożne krzyże.

  Każdy uczestnik EDK powinien przygotować sobie w domu mały drewniany krzyż. Potrzebna też będzie latarka, elementy odblaskowe, dobre buty, kurtka przeciwdeszczowa, napoje i prowiant. Idzie się samemu, w pewnej odległości od innych uczestników. Należy samemu zorganizować sobie powrót. W zależności od liczby chętnych jest możliwość zamówienia busa lub autobusu.

  Zapisy odbywają się przez stronę: www.edk.org.pl/zapisy-2015.html. Na stronie do pobrania jest też mapa, opis trasy oraz rozważania.

  Można również pobrać ślad GPS, który wgrywa się do nawigacji w telefonie lub odbiorniku GPS. Więcej szczegółów TUTAJ i na profilu facebookowym sochaczewskiej EDK.

  - Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: "Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton". Parafrazując: "Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK" - mówi ks. Jacek "Wiosna" Stryczek.

  To z jego inicjatywy w tym roku przygotowano ponad 100 tras EDK na terenie naszego kraju.

    Mapa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Sochaczewa do sanktuarium w Secyminie-Nowinach
  www.facebook.com/EDKSOCHACZEW

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół