• facebook
 • rss
 • Nowi mistrzowie

  mak

  dodane 22.03.2015 11:06

  W Międzyborowie odbył się finał diecezjalnych rozgrywek ministrantów w piłce nożnej halowej w kategorii gimnazjum.

  XI edycja wyłoniła nowego mistrza. Puchar Biskupa Diecezji Łowickiej zdobyli po raz pierwszy w historii rozgrywek ministranci z parafii pw. Przemienia Pańskiego w Budziszewicach.

  Turniej finałowy odbył się w sobotę 21 marca w hali Zespołu Szkół Publicznych w Międzyborowie. Wystąpiło w nim osiem drużyn: gospodarze turnieju, ministranci z miejscowej parafii Przemienienia Pańskiego oraz zespoły, wyłonione w rozgrywkach rejonowych - z parafii w Budziszewicach, św. Macieja Apostoła w Bełchowie, św. Rocha w Boczkach, św. Małgorzaty w Czerniewicach, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, św. Katarzyny w Witoni i św. Karola Boromeusza w Żyrardowie.

  Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery zespoły. Dwa najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów. W pierwszym półfinale drużyna z Witoni wygrała 2:1 z ministrantami z Żyrardowa. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem zespołu z Budziszewic nad obrońcami tytułu z Bełchowa 1:0.

  W finale zawodnicy z Budziszewic zrewanżowali się za porażkę w grupie, wygrywając z ministrantami z Witoni 4:1. W meczu o III miejsce lepszy był zespół z Bełchowa, wygrywając 5:1 z drużyną z Żyrardowa.

  Wyniki meczów grupowych

  Grupa A
  Budziszewice – Sochaczew 1:0
  Boczki – Witonia 0:2
  Sochaczew – Boczki 0:3
  Boczki – Budziszewice 0:4
  Sochaczew – Witonia 0:2
  Budziszewice – Witonia 0:1

  Grupa B
  Międzyborów – Bełchów 0:4
  Żyrardów – Czerniewice 1:1
  Bełchów – Żyrardów 3:2
  Międzyborów – Żyrardów 0:2
  Bełchów – Czerniewice 4:0
  Międzyborów – Czerniewice 0:0

  Półfinały
  Witonia – Żyrardów 2:1
  Bełchów – Budziszewice 0:1

  Mecz o III miejsce
  Żyrardów – Bełchów 1:5

  Mecz o I miejsce
  Witonia – Budziszewice 1:4

  Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Michał Kubel z Bełchowa. Najlepszym zawodnikiem Maciej Obszyński z Żyrardowa, a bramkarzem  Michał Pierzankowski z Bełchowa.

  Puchary i nagrody wręczali ks. Krzysztof Krawczyk, proboszcz parafii w Międzyborowie, Maciej Śliwerski, wójt gminy Jaktorów, oraz Jan Jach, przedstawiciel OZPN w Skierniewicach.

  Zawodnicy z Budziszewic wywalczyli prawo startu w finale ogólnopolskim rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza, które w tym roku odbędą się w Elblągu.

    Drużyna parafii w Budziszewicach wraz z opiekunem
  Diecezja.lowicz.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół