• facebook
 • rss
 • Pamięć jest po to...

  Monika Augustyniak

  dodane 19.05.2015 18:43

  Uczniowie i kadra Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach uczcili 95. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.

  Z tej okazji odbyła się gala konkursowa, podczas której wyłoniono laureatów X Powiatowego Konkursu Plastycznego poświęconego pamięci papieża Polaka. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: "Pamięć jest po to, by trwała obecność". Do zawodów zgłosili się uczniowie z całego powiatu, a także spoza jego granic.

  Podczas uroczystości uczniowie gimnazjum zaprezentowali część artystyczną, w której pamięć o wielkim Polaku (a dokładnie o jego dzieciństwie) uczcili, recytując poezję i śpiewając piosenki do tekstów Karola Wojtyły. Odczytano także fragment książki Pawła Zuchniewicza "Pamiętnik papieskiego Anioła".

  Niezwykle wzruszające okazało się świadectwo Anny i Jana Koczywąsów, którzy za sprawą modlitwy do Jana Pawła II otrzymali łaskę powrotu do zdrowia pana Jana, gdy po ciężkim zatruciu dwutlenkiem węgla nastąpiła u niego całkowita śmierć mózgu.

  - Byłam niezwykle wzruszona zarówno częścią artystyczną, jak i świadectwem - mówi Jolanta Świderska, katechetka gimnazjum i organizator konkursu. - Przyznam szczerze, że gdy patrzyłam na zaszklone oczy uczniów, zastanawiałam się, czy Jan Paweł II byłby ze mnie dumny. On zawsze taki radosny, uśmiechnięty, a nam się pocą oczy. Ale cieszę się, że młodzi ludzie wzruszają się życiem świętego - dodaje.   

  W czasie uroczystości wręczono także nagrody wyróżnionym młodym artystom. Impreza objęta była patronatem bp. Andrzeja F. Dziuby oraz Krzysztofa Jażdżyka, prezydenta Skierniewic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół