• facebook
 • rss
 • W atmosferze fair play

  Monika Augustyniak

  dodane 23.05.2015 11:16

  W Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu 80 uczniów rozegrało turniej piłki nożnej w ramach rządowego programu "Jestem kibicem przez duże K".

  To już czwarta taka edycja organizowana przez kadrę Zakładu Poprawczego. W tym roku 22 maja ok. 80 uczniów ze szkół i placówek oświatowych ze Skierniewic, Żyrardowa, Mszczonowa, Puszczy Mariańskiej i Studzieńca stanęło do walki o tytuł mistrzów. Impreza corocznie organizowana jest wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Żyrardowie.

  – Staramy się traktować to wydarzenie bardzo poważnie - tłumaczy Daniel Pegza, wychowawca ZP w Studzieńcu i organizator spotkania. - W turniej zaangażowani są profesjonalni sędziowie z ZPN i mają za zadanie nie tylko decydować o tym, kto jest najlepszy, ale też strzec dobrego zachowania na boisku. Oznacza to, że zawodnik, który używa niecenzuralnych słów lub zachowuje się niestosownie schodzi z boiska. Nasze zawody mają cel profilaktyczny, gdyż nie ma lepszego sposobu na młodych ludzi, niż pomóc im odnaleźć swoją pasję i pozwolić ją rozwijać, ale jest to też sposób na wychowanie. To dobry pomysł na to, by wychowywać młodzież do odpowiedniego zachowania na stadionie i do gry fair play - opowiada.

  W organizację włączyli się Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej, starosta powiatu Żyrardowskiego, Wojciech Szustakiewicz, prezydent miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta Żyrardowa, Wojciech Jasiński, burmistrz miasta Mszczonowa, Józef Kurek. Oni też stali się sponsorami nagród w postaci karnetów na wstęp do zespołu term w Mszczonowie, kontrastów do gry w piłkę nożną, pucharów, butów piłkarskich, bluz i rękawic bramkarskich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół