Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Pielgrzymowanie jak rekolekcje

W święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia z Łowicza na Jasną Górę wyruszy XX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa.

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba napisał list do wiernych, w którym zaprasza do udziału w pielgrzymce. Czytamy w nim m.in.: "Wielokrotnie w naszym życiu pojawia się okazja na zatrzymanie. Taki czas to rekolekcje. Z reguły przeżywamy je, przygotowując się do świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Dziś także wiele osób samodzielnie poszukuje czasu, gdzie mogą odciąć się przynajmniej na chwilę od codziennych problemów i zatrzymać się nad tym, co naprawdę istotne. Taką samą możliwość daje wspólne pielgrzymowanie". Cały list można przeczytać TUTAJ.

Znane są już terminy organizacyjnych spotkań trzech grup pielgrzymkowych. W niedzielę 26 lipca po Mszy św. o 18.00 w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie, w salce parafialnej, odbędzie się spotkanie grupy biało-żółtej skupiającej pielgrzymów z dekanatów kutnowskich i krośniewickiego.

Dla pątników z Łowicza i okolic spotkanie przedpielgrzymkowe organizuje przewodnik grupy zielonej ks. Sławomir Wasilewski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Odbędzie się ono w gmachu seminarium 2 sierpnia o 19.00.

Pielgrzymi z dekanatów żyrardowskiego, mszczonowskiego i wsikickiego, czyli grupy czerwonej, swoje spotkanie mają zaplanowane na 4 sierpnia o 19.00 przy kościele parafialnym w Międzyborowie.

TUTAJ poradnik, jak zapisać się na pielgrzymkę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy