• facebook
 • rss
 • Sochaczewski wehikuł czasu

  mak

  dodane 20.07.2015 18:37

  Po raz piąty impreza pod wzgórzem zamkowym przeniosła mieszkańców w dawną epokę.

  Piknik historyczny "Sochaczew - 7 wieków historii" to autorski projekt Muzealnej Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. II/18 działającej przy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Członkowie grupy przy wsparciu muzeum i urzędu miasta zorganizowali kilkugodzinne widowisko historyczne. Tematem był okres złotej wolności szlacheckiej.

  Niedzielny piknik rozpoczęli salwą z muszkietów ubrani w mundury armii szwedzkiej członkowie Stowarzyszenia "Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej". W pokazach zaprezentowali się Damian Dębski i jego kaskaderzy, czyli Polska Rewia Konna. Wrażenie na widzach zrobili East Riders - specjaliści od akrobacji na koniach, którzy wystąpili w filmach "Ogniem i mieczem" oraz "Stara baśń".

  Podobnie jak rok i dwa lata temu duże zainteresowanie wzbudzały ptaki drapieżne, nad którymi czuwał doświadczony sokolnik - Krzysztof Domański. Przywiózł ich ze sobą 12, w tym orły, sokoły i sowy. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz książki historycznej i promocja wydawnictwa o położonych blisko Sochaczewa miejscowościach - "Dzieje Białynina i Mikołajewa” dr Agnieszki Sławińskiej. Autorka ciekawie opowiadała o tym, jak dawniej żyli ziemianie sochaczewscy.

  Cykliczna impreza odbywa się w wakacje w pobliżu ruin sochaczewskiego Zamku Książąt Mazowieckich - najbardziej charakterystycznym historycznym miejscem miasta. Co roku przybliżany jest inny okres z nim związany.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół