Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kwiaty i awanse dla mundurowych

W wielu miastach i gminach uroczyście obchodzono Święto Policji.

96 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej powołał do życia Policję Państwową. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyły się uroczystości, podczas których mundurowi otrzymali życzenia, a zasłużeni policjanci resortowe odznaczenia, a także awanse na wyższe stopnie.

Tydzień wcześniej w Łasku odbyły się obchody Święta Policji dla funkcjonariuszy z województwa łódzkiego. Jednym z najważniejszych wydarzeń policyjnego święta było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Podczas akademii wręczono złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Policji - złotym medalem uhonorowano prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego. Podczas uroczystości, podobnie jak w Skierniewicach, wręczono także medale, odznaki „Zasłużony policjant”, oraz medale za długoletnią służbę. Obchody Święta Policji w Łasku rozpoczęły się Mszą św. w intencji policjantów i pracowników Policji.

Również w miniony piątek swoje święto uroczyście obchodzili policjanci i policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył ks. Stanisław Lech, proboszcz parafii, z którym modlił się także kapelanem Policjantów ks. Robert Sierpniak. Po Mszy policjanci wraz z orkiestrą OSP w Mszczonowie oraz rodzinami przemaszerowali do żyrardowskiej resursy, gdzie odbyła się uroczystość nadania policjantom odznaczeń państwowych i resortowych oraz wręczenia aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe. 

Mazowieckie obchody Święta Policji zaplanowano na 28 lipca w Garwolinie. Głównym punktem programu związanego z tym wydarzeniem będzie nadanie przez Ministra Spraw Wewnętrznych sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma