• facebook
 • rss
 • Prośba duszpasterza

  Marcin Kowalik

  dodane 11.09.2015 20:59

  Około 1600 osób bierze udział w ogólnopolskiej pielgrzymce osób niewidomych.

  Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych, Niedowidzących i ich Przewodników odbywa się co dwa lata. Tym razem celem pielgrzymowania jest bazylika katedralna w Łowiczu, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Pani Łowickiej i relikwie św. Wiktorii.

  Wśród osób witających dziś pielgrzymów byli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba i burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

  Po powitaniu odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie ks. Stanisław Majkut, kustosz skarbca bazyliki, przedstawił historię świątyni, w której kryptach spoczywa 12 prymasów Polski.

  Już dawno łowicka katedra nie była tak wypełniona wiernymi. Sporo osób musiało zająć miejsca na zewnątrz kościoła. Z tego względu Droga Krzyżowa miała charakter statyczny. Krzyż wzniesiony był przy ołtarzu. Stamtąd prowadzone były rozważania.

  Jeszcze przed przerwą proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Skonieczny wygłosił konferencję związaną z hasłem pielgrzymki: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

  Pierwszy dzień pielgrzymki zakończyła Eucharystia, której przewodniczył ks. Piotr Dominiak, duszpasterz niewidomych diecezji łowickiej. Homilię wygłosił ks. Andrzej Gałka, krajowy duszpasterz środowiska osób niewidzących.

  - Proszę was. Kiedy wrócicie do waszych domów, do swoich kół, chciejcie spojrzeć na waszych bliskich oczami Boga miłosiernego i przebaczającego. Niech ta pielgrzymka stanie się kamieniem węgielnym odnowienia waszego życia - mówił ks. Gałka.

  Większość uczestników pielgrzymki będzie nocować w domach mieszkańców łowickich i okolicznych parafii. Jutro będą mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Swoje słowo skieruje do nich bp senior Józef Zawitkowski. Konferencję o Bożym miłosierdziu wygłosi bp Dziuba. Ordynariusz łowicki odprawi również Mszę św. na zakończenie pielgrzymki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół