• facebook
 • rss
 • Oni wierzą. Tak mocno

  nap

  dodane 11.10.2015 10:42

  W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu młodzież interpretowała teksty papieża.

  W 15. edycji Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego wzięło udział 63 gimnazjalistów. Odbywała się ona pod hasłem: "Jan Paweł II – patron rodziny". – Od lat konkurs ten cieszy się bardzo dużą popularnością. Uczestniczą w nim gimnazjaliści z całej diecezji – mówi Agnieszka Kocik z KSM. – Od trzech lat wprowadziliśmy także śpiew. Z roku na rok coraz więcej osób wybiera tę formę prezentowania poezji chrześcijańskiej, w tym także tekstów papieża. Zdarza się też i tak, że młodzież recytuje bądź śpiewa teksty napisane przez siebie.

  Wielu gimnazjalistów pytanych o to, czemu startują w konkursie papieskim, jako powód podawało chęć uczczenia największego z Polaków – papieża Jana Pawła II. – Nasz papież jest dla mnie wielkim autorytetem. Jeśli w jakiś sposób mogę o nim mówić, robię to – uważa Zuzia Gołębiowska z gimnazjum w Szymanowie. Nie inaczej jest w przypadku Kuby Szajkowskiego z Międzyborowa. – Dziś nie jestem w najlepszej formie, bo jestem trochę chory – uprzedza Kuba. – Śpiew to moja pasja. W przygotowaniach do różnych konkursów pomaga mi Iwona Maciejewska, moja nauczycielka muzyki. Przyjazd tu to nie tylko rywalizacja czy próba swoich sił, ale przede wszystkim wyznanie wiary. Jestem wierzącą osobą. Tak mocno. Śpiewając, świadczyłem o Bogu, wielkim papieżu i wierze.

  Recytacja: I miejsce – Weronika Modzelewska "Wspomnienie" (utwór własny) i Wiktoria Sielska "Pakowała się babcia do nieba"; II miejsce – Paulina Leszczyńska "Miłość w rodzinie". Jury zrezygnowało z przyznania III miejsca. W zamian za to przyznało ex aequo dwa pierwsze. Przyznało także wyróżnienia w recytacji: Weronice Szydłowskiej, Zuzannie Gołębiowskiej, Barbarze Jaśkowiak, Julii Zubko i Dominice Onisk.

  W kategorii śpiew pierwsze miejsce wyśpiewał Mateusz Dyra "Pieśń o słońcu niewyczerpanym". Drugie Małgorzata Jagła "Z różańcem w ręku". Trzecie Julia Woźnicka "Wieża modlitwy", a także – Julia Skuza "Ave Maria". Wyróżnienia za śpiew otrzymali: Zuzanna Jankowska, Sylwia Bylicka, Natalia Kuźmińska, Aleksandra Kozieł i Weronika Kołodziejczyk.

  Na zwycięzców czekały nagrody: plecaki sportowe, przenośna pamięć i dyplomy. Te ostatnie otrzymał każdy uczestnik. Recytację i śpiew uczestników oceniało jury w składzie: Grażyna Sobieszek, Joanna Łodej, Nina Kierus, ks. Tomasz Jackowski i Kamil Janicki. Organizatorami konkursu byli: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji łowickiej, wspomagane przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, UM w Łowiczu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół