• facebook
 • rss
 • "Amen" na kartach Ewangelii

  Marcin Kowalik

  dodane 11.10.2015 23:33

  Mamy w diecezji 45 nowych lektorów. Za tydzień będzie ich jeszcze więcej.

  Zapowiada się rekordowy rok, jeżeli chodzi o promocje lektorskie w diecezji łowickiej. W niedzielę 11 października bp senior Józef Zawitkowski promował w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu grupę 45 ministrantów. Kolejnych 80 zostanie lektorami za tydzień. Promocji udzieli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

  Podział na dwie grupy wziął się ze względu na rekolekcje, które przyszli lektorzy odbyli w minione wakacje w łowickim seminarium. Odbyły się one w dwóch turach. Młodzi chłopcy uczestniczyli w wykładach z Pisma Świętego, liturgiki, fonetyki i muzyki, które prowadzili klerycy WSD. Zakończyły się one egzaminem.

  Na niedzielną uroczystość przybyli najbliżsi lektorów. Byli również księża z parafii, z których się wywodzą. Prośbę o promocję w imieniu kandydatów wystosował wicerektor WSD w Łowiczu ks. dr Piotr Kaczmarek. - To dla mnie wielki honor i łaska, że władza seminaryjna dopuściła mnie do tej posługi. To bardzo wielkie przeżycie powiedzieć chłopcu: "Weź księgę i czytaj uważnie, abyś uwierzył. A gdy uwierzysz, abyś z mocą głosił słowo Boże" - mówił w homilii bp Zawitkowski. Apelował też do młodych ludzi o mądre wybory w dorosłym życiu.

  Ci złożyli przysięgę lektorską w poświęconych przez bp. Zawitkowskiego albach. Wcześniej każdy z nich, klęcząc przed biskupem, oddał cześć ewangeliarzowi, całując go i odpowiadając: "Amen" na wezwanie celebransa do wiernego przekazywania słowa Bożego i otaczania go szacunkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół