• facebook
 • rss
 • Zumba dla pani Marzeny

  Monika Augustyniak

  dodane 09.11.2015 08:02

  W Skierniewicach odbył się charytatywny Kongres Fitness & Health & Beauty.

  W niedzielne popołudnie 8 listopada ponad 20 lokalnych firm związanych ze sportem i zdrowym trybem życia wystawiało swoje produkty w hali OSiR. Fizjoterapeuci, salony kosmetyczne, producenci kosmetyków, zdrowej żywności i ubrań sportowych, kluby fitness, przedszkola i wiele innych firm reklamowało swoje usługi, ale nade wszystko wsparło zbiórkę pieniędzy na leczenie Marzeny Ciesielskiej-Gratys.

  Kongres był akcją charytatywną, a każda zebrana od uczestników złotówka przekazana została na leczenie skierniewiczanki. Ta 41-letnia matka trojga dzieci (9-letniej Basi, 13-letniej Małgosi i 16-letniego Mateusza) choruje na złośliwy nowotwór piersi. Po mastektomii i usunięciu węzłów chłonnych dołu pachowego dowiedziała się, że po radioterapii, na którą czeka, powinna jak najszybciej otrzymać herceptynę. Niestety, tego leku nie zrefunduje jej NFZ.

  - Pierwotnie kongres miał jeden cel - promowanie zdrowego stylu życia - mówi Edyta Lewandowska-Piwek, założycielka Estetic Fitness, jedna z pomysłodawców imprezy. - Kiedy dowiedzieliśmy się o sytuacji pani Marzeny, nie zastanawialiśmy się nawet chwili, by właśnie o to zdrowie zawalczyć. W akcję włączyło się wiele firm, zarówno lokalnych, jak i spoza granic naszego miasta, dlatego wierzę, że w tak licznej grupie uda nam się wesprzeć panią Marzenę - mówi.

  Gościem specjalnym imprezy była Elżbieta Furman, znana fizjoterapeutka, trener i instruktor fitness, która poprowadziła dla przybyłych treningi, a także podzieliła się swoją wiedzą podczas wykładu. W programie imprezy zaplanowane były przeróżne treningi aeorobwe, a także zumba fitness i salsation.

  Organizatorami imprezy byli klub Estetic Fitness oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA Skierniewice. Leczenie Marzeny Ciesielskiej-Gratys będzie kosztowało 170 tys. zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół