• facebook
 • rss
 • Uważajcie na to, co mówicie...

  mak

  dodane 11.11.2015 09:46

  Bp Andrzej F. Dziuba promował kolejnych lektorów.

  To już trzecia promocja lektorska w diecezji łowickiej w tym roku. Wieczorem 10 listopada, w kościele w Piątku do grona lektorów dołączyło 15 ministrantów z dekanatu piątkowskiego.

  To było niezwykłe wydarzenie. Zazwyczaj obrzęd promocji odbywa się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Pomysłodawcą był ks. Stanisław Poniatowski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Piątku i zarazem dziekan dekanatu piątkowskiego. To on przez rok przygotowywał grupę młodych mężczyzn do przyjęcia posługi lektorskiej.

  Promocji lektorom udzielił podczas Mszy św. ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Obecny był odpowiedzialny za formację lektorską ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor WSD w Łowiczu, oraz klerycy. Przybyli też księża z dekanatu.

  - Wasze usta staną się narzędziem wypowiadania Bożego przesłania. Zatem trzeba, aby wasze usta, które zwiastują słowo Boże, były tego godne. Zwracajcie uwagę na to, co mówicie poza świątynią, jakich słów używacie na co dzień - mówił w homilii bp Dziuba.

  Po Mszy św. ks. Poniatowski zaprosił lektorów i ich rodziny na kolację do siebie, na plebanię. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Przyczynił się do tego gospodarz miejsca, który zachęcił proboszczów nowych lektorów o wypowiedzenie publicznie o nich kilku ciepłych zdań.

  Razem w tym roku promocję lektorską uzyskało w diecezji łowickiej 146 ministrantów.

    Nowi lektorzy z biskupem Dziubą i kapłanami
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół