• facebook
 • rss
 • Rower dla św. Gabriela

  nap

  dodane 12.11.2015 02:17

  Podczas uroczystości ku czci św. Rzymianki rozstrzygnęliśmy konkurs "Święta Wiktoria i Jej Przyjaciele - poznaj swojego Patrona”.

  W tym roku po raz pierwszy w procesji ku czci św. Wiktorii, a później także w uroczystej Eucharystii uczestniczyło kilkadziesiąt osób w strojach swoich patronów - świętych i błogosławionych. Najmocniejszą grupę stanowiły dzieci z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie. Do Łowicza w stroju świętych przyjechało z niej 12 dzieci. - Pomysł nam się spodobał. Podczas lekcji zachęcałyśmy uczniów do tego, aby bliżej poznali swoich świętych i by upodobnili się do nich - mówi s. Dorota, pasjonistka. - Okazało się, że spore grono dobrze znało swoich patronów. Innym podpowiadałyśmy, za kogo mogłyby się przebrać. Cieszymy się, że nasi uczniowie zdobyli aż dwie nagrody. Pierwszą i trzecią - mówi z radością s. Dorota.

  Podczas losowania I nagroda (rower) przypadła Michałowi Wybranowskiemu, który w uroczystościach uczestniczył w stroju św. Gabriela, pasjonisty. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Bąbie, będącej... św. Albertem. Za swój strój i wiedzę o patronie otrzymała ona tablet. Album o katedrze, ofiarowany przez bp. Andrzeja F. Dziubę, powędrował do Weroniki Zalewskiej, która wcieliła się w św. królową Jadwigę.

  W procesji można było zobaczyć także m.in. św. Faustynę Kowalską, św. Wawrzyńca, św. Pawła od Krzyża, św. Gemmę Galgani, św. Barbarę, św.św. Franciszka i Klarę, a także św. Stanisława Kostkę i św. Petronelę.

  Organizatorami konkursu byli: "Gość Łowicki" i Radio Victoria, którzy ufundowali większość nagród.

  Więcej o uroczystościach ku czci św. Wiktorii i konkursie w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół