• facebook
 • rss
 • U Niepokalanej z alumnami

  Marcin Kowalik

  dodane 08.12.2015 22:12

  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odprawiono Mszę św. odpustową. Niepokalana jest bowiem patronką seminarium.

  Eucharystii w samo południe przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Mszę św. koncelebrowali biskupi seniorzy Alojzy Orszulik i Józef Zawitkowski, przełożeni seminarium oraz kapłani, którzy chcieli tego dnia łączyć się w modlitwie ze wspólnotą seminaryjną. Na Eucharystii zgromadzili się też najbliżsi alumnów.

  Ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu, witając gości, zwrócił uwagę na wyjątkowy czas sprawowania Mszy odpustowej. 8 grudnia o 11.11 papież Franciszek otworzył Drzwi Święte w bazylice św. Piotra w Watykanie, rozpoczynając w ten sposób Jubileusz Roku Miłosierdzia. Tym samym Msza św. w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się w pierwszej godzinie jubileuszowego roku. Natomiast w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP między 12.00 a 13.00 - zgodnie z życzeniem Matki Bożej - obchodzona jest Godzina Łaski. Maryja objawiła to życzenie w 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech.

  - Maryja, Matka Miłosierdzia, jak czuła matka chce nam dać doświadczenie czułości Bożego miłosierdzia, abyśmy byli blaskiem tego miłosierdzia, czyli blaskiem samego Boga. Wchodzimy dzisiaj w niezwykły czas w Kościele, we wszystkich jego zakątkach, także w seminaryjnej kaplicy. Niech Maryja stanie się nieustanną przewodniczką w przeżywaniu Roku Miłosierdzia i obdarowywaniu innych miłosierdziem - mówił w homilii bp Dziuba.

  Pod koniec Mszy św. ordynariusz łowicki wręczył ks. Wasilewskiemu podpisany nowy regulamin Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Zgodnie z tradycją odpustu seminaryjnego, rektor zaprosił wszystkich na obiad do refektarza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół