• facebook
 • rss
 • Zagrali dla Kasi

  mk

  dodane 10.01.2016 10:17

  W Łowiczu odbył się charytatywny turniej piłkarski "Gwiazdy na Gwiazdkę" z udziałem byłych i obecnych reprezentantów Polski.

  Tym razem zbierano pieniądze na leczenie chorej na ziarnicę złośliwą 30-letniej Kasi Cieślak. 12. edycja okazała się rekordową w historii tych turniejów. Z cegiełek i licytacji uzbierano 31 570,70 zł. Najwyższą cenę uzyskała koszulka piłkarska FC Barcelona z podpisem Daniego Alvesa, zawodnika tego klubu. Została wylicytowana na kwotę 2,6 tys. zł.

  Turniej odbył się w sobotę 9 stycznia w łowickiej hali OSiR. Wzięły w nim udział cztery drużyny: Ryba Team z reprezentantem Polski i łowiczaninem Maciejem Rybusem na czele, Łączy nas Widzew, złożona m.in. z byłych i obecnych zawodników RTS Widzew Łódź, Canal+, czyli dziennikarze sportowi tej stacji telewizyjnej, i Gwiazdy Futsalu - najlepsi zawodnicy lokalnych rozgrywek halowych piłki nożnej.

  Doświadczenie gry na parkiecie zaowocowało i Gwiazdy Futsalu zwyciężyły. Najlepszym zawodnikiem został gracz tego zespołu Jewgienij Riabczuk, najlepszym strzelcem M. Rybus, a bramkarzem Maciej Szczęsny, który strzegł bramki Ryba Team.

  W składach drużyn nie brakowało graczy z ekstraklasową i reprezentacyjną przeszłością, a także uczestników Ligi Mistrzów. Byli to wspomniany już M. Szczęsny, który reprezentował w tych najważniejszych rozgrywkach klubowych Legię Warszawa i Widzew Łódź, oraz byli gracze tej łódzkiej drużyny Marcin Zając i Piotr Szarpak.

  Symboliczny czek odebrał Kamil Cieślak, mąż pani Kasi. Nadzieją na jej wyzdrowienie jest przyjmowanie leku Adcetris. Koszt terapii to ok. pół miliona złotych. W ramach akcji #zapalsiedodzialania, którą zainicjowali znajomi K. Cieślak, udało się już zebrać ponad 400 tys. zł.

  Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie grono wolontariuszy skupionych wokół Krystiana Cipińskiego oraz licznych sponsorów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół