• facebook
 • rss
 • Miasto żywych róż

  Marcin Kowalik

  dodane 11.01.2016 20:02

  Kutnowskie środowisko Różańca Rodziców za Dzieci liczy już 12 kół. Niebawem powstanie kolejne.

  Skupione są wokół parafii św. Jana Chrzciciela. Pierwsze koło powstało w 2013 r. z inicjatywy proboszcza ks. Mirosława Romanowskiego. Inspiracją były jego skierniewickie doświadczenia duszpasterskie. Każdego dnia 240 rodziców skupionych w 12 kołach odmawia dziesiątkę różańca w intencji dzieci swoich i wszystkich członków koła. Jedno takie koło, zwane różą, liczy 20 rodziców, czyli tylu z ilu tajemnic składa się cały różaniec. Pojawiają się kolejne osoby, które chcą się modlić w ten sposób. Wszystko wskazuje na to, że niebawem powstanie kolejna róża.

  W niedzielę 10 stycznia o Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne parafian, skupionych w kołach różańcowych, tych tradycyjnych, jak i rodziców za dzieci. Eucharystii przewodniczył ks. Romanowski. W życzeniach nawiązał do określenia "miasto róż", jakim nazywane jest Kutno. - Niech to miasto będzie miastem prawdziwych róż, nie tych, które więdną, ale tych żywych które w modlitwie przenikają nasze rodziny - mówił proboszcz.

  Homilię wygłosił wikariusz ks. Waldemar Majchrowski, opiekun kół różańcowych. Zwrócił uwagę, że motto Podwórkowych Kół Żywego Różańca powinno obowiązywać wszystkich. - Nie ma dnia bez modlitwy, nie ma tygodnia bez Eucharystii i nie ma miesiąca bez spowiedzi. To zadanie dla nas - mówił ks. Majchrowski.

  Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła schola parafialna, wspomagana przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Kutnie. Zanim podzielono się opłatkami gimnazjaliści wystąpili z koncertem kolęd. Szkolny zespół stworzyli: Julia Szeniak, Klaudia Wszywkow, Olga Kamińska, Maria Nodzak, Barbara Cieślińska i Błażej Wiankowski. Opiekunkami zespołu są Jolanta Krupińska i Jolanta Andrysiak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół