• facebook
 • rss
 • Piękne sercem

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 05.03.2016 14:40

  Ponad 250 kobiet z diecezji łowickiej przybyło do Skierniewic na III Diecezjalny Dzień Kobiet.

    Agnieszka Napiórkowska, kierownik "Gościa Łowickiego", i s. Anna Maria Pudełko AP
  Archiwum "Gościa Łowickiego"
  Spotkanie - zorganizowane przez "Gościa Łowickiego", siostry apostolinki, sklep internetowy Taki Święty, Gimnazjum nr 3 i skierniewickie parafie: św. Jakuba i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - jest trzecim z kolei, które ma przypomnieć kobietom o ich godności i niezwykłości w oczach Boga.

  Pięknie w tę ideę wpisała się Królowa Róż z Kutna, która, składając kobietom życzenia, zachęcała je do uczestnictwa także w 42. Święcie Róży. Zwracając się do pań, podkreśliła, że wszystkie są piękne w najwspanialszy sposób, bo piękne sercem.   

  Część konferencyjno-warsztatową otworzył wykład ks. dr. Marka Dziewieckiego, autora kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, profilaktyki i terapii uzależnień. Kapłan, mówiąc o geniuszu kobiety w działaniu, zaprosił zebrane panie do tego, aby na swoje powołanie i wynikające z niego zadania zechciały spojrzeć przez pryzmat Biblii.

  Fundamentem rzeczywistej promocji kobiety i szacunku dla jej kobiecości, jak podkreślił prelegent, jest antropologia biblijna, która ukazuje absolutną równość kobiet i mężczyzn co do ich ludzkiej godności i zdumiewającą odrębność kobiet i mężczyzn co do ich sposobu przeżywania i wyrażania człowieczeństwa.

  - Promocja kobiety, jej godności i kobiecego geniuszu powinna stanowić istotny element nowej ewangelizacji. Przyszłość ludzkości zależy bowiem od tego, czy większość kobiet będzie drugą Ewą, która oddala od Boga, bo karmi siebie i innych toksycznymi iluzjami, czy też drugą Maryją, która do Boga przyprowadza, bo karmi siebie i innych Bożą prawdą i miłością - mówił prelegent.

  - Jezus był największym w historii obrońcą kobiet i to przy Nim kobiety stawały się najpiękniejszą wersją samych siebie. Biblia pokazuje geniusz kobiety, którego wyjątkowość i niezwykłość polega na tym, że kobieta zaprzyjaźniona z Bogiem i wierna swej kobiecości - bardziej niż mężczyzna - jest wrażliwa na los osób, a w swoim działaniu wyraża taką miłość, wierność, ofiarność i czułość, jaka dla wielu mężczyzn wydaje się nieosiągalnym ideałem. To nie przypadek, że w historii ludzkości najważniejszym i najbardziej podobnym do Boga człowiekiem nie był mężczyzna, lecz kobieta - Maryja, Matka Jezusa - jedyna cała święta i cała piękna – podkreślał ks. Marek.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół