• facebook
 • rss
 • Papieskie odniesienia

  mak

  dodane 01.04.2016 01:27

  Uroczyste otwarcie ogólnopolskiego finału XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Organizatorem OTK jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tegoroczną edycję współorganizuje diecezja łowicka.

  31 marca reprezentanci poszczególnych diecezji z opiekunami stawili się w hotelu Ossa Congress & SPA niedaleko Białej Rawskiej. W centrum kongresowym znaleźli komfortowe warunki pobytu dzięki życzliwości Małgorzaty Chechlińskiej, prezesa Zarządu Grupy Trip, w skład której wchodzi hotel.

  Po kolacji w sali kongresowej odbyło się uroczyste otwarcie ostatniego etapu zmagań. Rolę gospodarza pełnił ks. Robert Kwatek z Wydziału Nauki Katolickiej kurii łowickiej.

  Po modlitwie nastąpiło przedstawienie zaproszonych gości. Wśród nich byli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, burmistrz Białej Rawskiej Wacław Jacek Adamczyk i przedstawiciele UKSW z ks. Piotrem Tomasikiem, dziekanem Wydziału Teologicznego.

  Zgromadzeni w sali kongresowej obejrzeli film promujący diecezje łowicką. Ważnym elementem otwarcia była prezentacja uczestników finałów. Na ekranie wyświetlane były w kolejności alfabetycznej nazwy diecezji z nazwiskami reprezentantów.

  Hasło tegorocznej edycji olimpiady: "Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń" nawiązuje do wizyty papieża 14 czerwca 1999 r. w Łowiczu. Jan Paweł II wygłosił wtedy homilię o wychowaniu. Przypomniał o tym bp Dziuba. - Przez tę olimpiadę chcieliśmy jeszcze raz odkryć aktualność nauczania papieża i odkryć jego świętość, bo stał się naszym orędownikiem u Boga - mówił biskup do uczestników finału.

  Otwarcie uświetnił koncert piosenek Anny German w wykonaniu Joanny Rolewskiej przy akompaniamencie Szymona Kowalczyka. Pani Joanna zaśpiewała również "Ave Maria".

  W piątek, 1 kwietnia, o 9.00 odbędzie się część pisemna finału. Potem młodzież z opiekunami udadzą się autokarami do Łowicza. W bazylice katedralnej wezmą udział w Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Dziuba. Po południu przewidziano zwiedzanie miasta oraz pobliskiego Nieborowa.

  W sobotę poznamy laureatów olimpiady. Najlepsza dziesiątka po etapie pisemnym weźmie udział w etapie ustnym, który wyłoni zwycięzcę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół