• facebook
 • rss
 • Nowi mistrzowie

  mk, xas

  dodane 09.04.2016 23:30

  Rozegrano dwa turnieje finałowe XII Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów.

    Bp Andrzej F. Dziuba wręcza zawodnikom z Sadkowic puchar i dyplom za zwycięstwo
  Marcin Kowalik /Foto Gość
  W sobotę 9 kwietnia w Witoni odbyły się finałowe zawody w kategorii podstawówka. Zwyciężył zespół parafii pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Sadkowicach.

  Tydzień temu w Daszynie rywalizowali gimnazjaliści. Tam tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna parafii pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie.

  Oba zespoły reprezentować będą diecezję łowicką na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędą się 1 i 2 maja w Rzeszowie. Wicemistrzowie diecezji mogą starać się o tzw. "dziką kartę", która uprawnia do udziału w mistrzostwach.

  Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje. 16 kwietnia w Gołębiewku Nowym odbędzie się finał w kategorii szkoła ponadgimanzjalna, a 23 kwietnia w Skierniewicach - w kategorii open.

  W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Witoni rywalizowało 8 drużyn. Najpierw w dwóch 4-zespołowych grupach. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Zarówno pierwszy, jak i drugi półfinał  zakończyły się w regulaminowym czasie gry bezbramkowymi remisami. O zwycięstwie decydowały rzuty karne. I tak, obrońcy tytułu mistrzowskiego - zawodnicy z parafii pw. św. Katarzyny w Witoni - musieli uznać wyższość zespołu z parafii oo. pasjonistów z Rawy Mazowieckiej. Natomiast zawodnicy z parafii w Sadkowicach okazali się lepsi od reprezentacji parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

  W finale zespół z Sadkowic pokonał rawską drużynę 3:1. W meczu o III miejsce drużyna z Witoni wygrała z zespołem z Łowicza 1:0.

  Zmagania ministrantów w Witoni oglądali m.in. ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, poseł na Sejm RP Paweł Bejda, wójt Witoni Mirosław Włodarczyk i wójt Daszyny Zbigniew Wojtera. Obecni byli dziekan kutnowski Ireneusz Chmielowski SAC i proboszczowie - miejscowy ks. Zbigniew Olton oraz sąsiedniej parafii w Strzegocinie - ks. Zbigniew Strzałkowski. Zgromadzeni w hali obejrzeli również mecz pokazowy między drużynami przewodniczącego Rady Gminy Witonia Jarosława Marciniaka i oldbojów Witonianki.

  Końcowa kolejność turnieju w Witoni i przyznane puchary

  1. Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Sadkowicach - Puchar Biskupa Łowickiego
  2. Parafia pw. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej - Puchar Wojewody Łódzkiego
  3. Parafia pw. św. Katarzyny w Witoni  - Puchar Wójta Gminy Witonia
  4. Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu - Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego
  5. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Kutnie - Puchar Starosty Łęczyckiego
  6. Parafia pw. św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej - Puchar Posła na Sejm RP Pawła Bejdy
  7. Parafia pw. św. Małgorzaty w Górze św. Małgorzaty - Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera
  8. Parafia pw. św. Bartłomieja w Domaniewicach - Puchar Senatora Przemysława Błaszczyka

  Oprócz nagród drużynowych, przyznano także nagrody indywidualne. Tytuł Najlepszego Strzelca i nagrodę redakcji "Gościa Niedzielnego" otrzymał Tomasz Popowski (Sadkowice). Najlepszym Bramkarzem wybrano Kamila Młodzika (Rawa Mazowiecka). Otrzymał nagrodę przewodniczącego Rady Gminy Witonia. Najlepszym Piłkarzem turnieju wybrano Krzysztofa Wielgosza (Kutno) - nagroda Radia Victoria.

  O turnieju w kategorii gimnazjum czytaj na następnej stronie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół