• facebook
 • rss
 • Marsze z atrakcjami

  mk

  dodane 10.05.2016 13:25

  W 5 miastach diecezji łowickiej odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. W sobotę, jako pierwsi, w manifestacji pro life wezmą udział kutnianie.

  Tegoroczne marsze odbędą się pod hasłem: "Każde życie jest bezcenne!". W trakcie będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.

  Na mapie Marszów dla Życia i Rodziny w Polsce wśród ok. 200 miejscowości znalazło się 5 miast diecezji łowickiej.

  Wyjątkowo marsz w Kutnie odbędzie się nie w niedzielę, a w sobotę 14 maja. Marsz poprzedzi Msza św. o 10.00 w kościele św. Wawrzyńca. Po Eucharystii barwny pochód obrońców życia i rodziny wyruszy w stronę pl. Piłsudskiego. Tam na scenie zaprezentują się m.in. chóry i parafialne schole. Przewidziano konkursy i zabawy dla dzieci.

  Następnego dnia w barwnym pochodzie wezmą udział mieszkańcy Skierniewic. Rozpocznie się on niedzielną Eucharystią o godz. 13 w kościele pw. św. Stanisława BM. Następnie uczestnicy udadzą się ulicami miasta pod scenę Centrum Kultury i Sztuki. W programie jest koncert. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

  Do udziału w marszu 15 maja po raz 4. szykują się mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. Po Mszy św. o 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ruszą z pl. Piłsudskiego do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Atrakcją będzie spływ kajakowy Rawką.

  Piknikiem zakończy się również pierwszy taki marsz organizowany w Głownie. Odbędzie się tydzień później, w niedzielę 22 maja. Po Eucharystii o 13.00 w kościele pw. św. Jakuba nastąpi przejście uczestników na pl. Wolności. Zakończenie odbędzie się na błoniach nad zalewem.

  Najpóźniej, bo 29 maja, wyruszy marsz ulicami Łowicza. Impreza będzie połączona z miejskimi obchodami Dnia Dziecka. Tak, jak w poprzednich latach, pochód uformuje się po Mszy św. o 12.30 w kościele oo. pijarów. Ze Starego Rynku przejdzie na łowickie błonia pod muszlę koncertową.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół