• facebook
 • rss
 • Niszczycielskie burze

  wb

  dodane 13.07.2016 00:20

  We wtorek 12 lipca między 15.00 a 22.00 nad województwem łódzkim i częścią mazowieckiego przeszły silne burze.

  To już kolejny dzień, w którym żywioł zbiera żniwo. Od kilku dni ulewny deszcz z gradem i bardzo silnym wiatrem dochodzącym nawet do 110 km/h niszy uprawy, zrywa dachy, zalewa piwnice, łamie i wywraca drzewa, dewastuje cmentarze i parki. W usuwaniu skutków burz biorą udział nie tylko jednostki Państwowej Straży Pożarnej, ale także niemal wszystkie jednostki OSP.

  Niestety, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed kolejnymi silnymi burzami z gradem. Te spodziewane są w regionie do środy do godziny 16. Z wtorku na środę przechodzące ulewy zalały ulice Rawy Mazowieckiej. Najgorsza sytuacja jest na ulicy Paska, gdzie nadal jednostki Straży Pożarnej wypompowują wodę.

  Do tej pory najwięcej strat poczyniły burze w powiatach kutnowskim i rawskim. W Kutnie burze nie tylko łamały drzewa, ale także zniszczyły na cmentarzu parafialnym 7 grobów, w tym 2 dziecięce. Zniszczone tablice, pomniki i krzyże, a także pozapadane grobowce to tylko część szkód, które wyrządził żywioł.

  W wyniku gradobicia i silnego wiatru wiele zniszczeń odnotowano także w powiecie rawskim. Największe straty są w miejscowościach Komorów i Ossowice, gdzie zostało zniszczonych kilka budynków i dachów. Połamane zostały także drzewa i zerwane linie energetyczne. Padający grad poczynił także wiele strat w sadach i uprawach.

    Burze i nawałnice zerwały kilka dachów w powiecie rawskim
  Archiwum Radia Victoria
    Wiatr wyrywał i łamał drzewa
  Archiwum Radia Victora
    Spadające konary zniszczyłt takze kilka grobów w Kutnie
  Archiwum KCI
    Od wczesnych godzin rannych aż do popołudnia strażacy wypompowywali wodę po ulewie jaka przeszła nocą z wtorku na środę w Rawie Maz.
  Archiwum Radia Victoria

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół