• facebook
 • rss
 • Globtroterzy u pani Walewskiej

  mszt, nap

  dodane 04.08.2016 08:43

  Pałac Walewice cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi ciekawych świata, poszukujących przygód i niezwykłych historii.

  Do dawnej rezydencji Marii Walewskiej zawitali podróżnicy, którzy prowadzą bloga „Podróże po Polsce” i pieszo przemierzają setki kilometrów. Piotr Sokołowski, Tomasz Pławski i Jolanta Piotrowska od 2009 roku organizują piesze wyprawy po naszym kraju. 7 lat temu wspólnie przemierzyli Polskę z południa na północ, dzięki czemu powstała książka „Polska Południe-Północ w 30 dni”. Obecnie trwa ich kolejna wyprawa. Tym razem wędrują z zachodu na wschód, a na planie ich wojaży znalazły się pałac i Stadnina Walewice.

  – O fascynujących polskich miejscach moglibyśmy przeczytać w internecie lub w przewodnikach, ale dla nas najważniejszy jest kontakt z ludźmi. To właśnie od mieszkańców danych regionów chcemy dowiedzieć się więcej o miejscach, które odwiedzamy, a przede wszystkim poznać ich historię - mówi P. Sokołowski.

  Podróżnicy rozpoczęli swoją wędrówkę 16 lipca, przy najdalej wysuniętym na zachód krańcu Polski, niedaleko Osinowa Dolnego, w gminie Cedynia. Chcą w 30 dni przemierzyć pieszo ponad 800 km, by dotrzeć nad Bug. Książka z tej wyprawy ma ukazać się pod koniec przyszłego roku.

  - Pałac Walewice coraz bardziej zaciekawia ludzi kochających Polskę. Ogromne zainteresowanie historią regionu zauważamy u turystów, którzy przyjeżdżają do nas, aby zobaczyć, jak kiedyś mieszkała Maria Walewska, poznać historię o Napoleonie oraz obejrzeć przepiękne konie rasy półkrwi angloarabskiej. Coraz częściej przyjeżdżają do nas podróżnicy, którzy pragną odkrywać Polskę na nowo - Mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

  Pod koniec lipca walewicki pałac odwiedziła m.in. Elżbieta Dzikowska, polska podróżniczka, znana m.in. z programu „Pieprz i wanilia”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół