• facebook
 • rss
 • Darmowe lekcje dla przyszłych mam

  pb, nap

  dodane 24.08.2016 09:00

  Kobiety decydujące się na poród w skierniewickim szpitalu mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły rodzenia. Pierwsze, otwarte zajęcia odbędą się 29 sierpnia.

  Wojewódzki Szpital Zespolony im. S. Rybickiego w Skierniewicach realizuje pilotażowy program koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży, którego głównym założeniem jest kompleksowa pomoc przyszłym mamom zarówno w okresie przygotowania do porodu, samego porodu, jak również opieki nad noworodkiem do 6. tygodnia życia. W opiekę wpisuje się bezpłatna szkoła rodzenia.

  – Uruchamiając szkołę rodzenia, nie ukrywamy, że w ten sposób chcemy zachęcić przyszłe mamy do tego, aby na miejsce narodzin swoich pociech wybierały Skierniewice. W tym celu udało się znacznie poprawić warunki porodu poprzez budowę nowoczesnej sali porodów rodzinnych, a ostatnio, jako jeden z trzech szpitali w województwie łódzkim, przystąpiliśmy do programu koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala w Skierniewicach.

  Warto wspomnieć, że nowością, jaką proponuje skierniewicka placówka i którą trudno spotkać w innych szpitalach, jest możliwość samodzielnego wykonywania badania KTG w domu, za pomocą zdalnego urządzenia. Ponadto każdy noworodek, który urodzi się w skierniewickim szpitalu, otrzyma w wyprawce ubranka z hasłem: „Kocham Skierniewice”, podarowane szpitalowi przez Urząd Miasta.

  Pierwsze, otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spotkanie w ramach bezpłatnej szkoły rodzenia odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 19 w świetlicy szpitala (na tyłach budynku F, wejście od strony ul. Rybickiego 1, obok oddziału laryngologicznego).

  Zajęcia poprowadzi doświadczona położna Elżbieta Krokocka - oddziałowa oddziału położniczo-ginekologicznego w skierniewickim szpitalu. Kurs będzie trwał 6 tygodni. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Program obejmie dwa moduły – położniczy i opieki nad noworodkiem. Przyszłe mamy i ich partnerzy podczas zajęć praktycznych i teoretycznych dowiedzą się nie tylko, jak przygotować się do porodu, ale także poznają jego zwiastuny i fazy porodu, sposoby radzenia sobie z bólem porodowym. Zdobędą konieczną wiedzę o połogu i karmieniu piersią. Podczas spotkań mamy nauczą się także ćwiczeń ogólnorozwojowych, oddechowych i relaksacyjnych. Dowiedzą się, jak należy pielęgnować noworodka i poznają aspekty prawne dotyczące macierzyństwa.

    W skierniewickim szpitalu funcjonuje nowa sala przeznaczona do porodów rodzinnych
  Paweł Bruger

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół