• facebook
 • rss
 • "Klasyk" inspiruje

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 07.09.2016 08:25

  Zbliża się VI Tydzień Wychowania. Katolicka szkoła w Skierniewicach zachęca inne placówki do podjęcia troski o dobro młodzieży i dzieci.

  W najbliższą niedzielę 11 września z inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich rozpocznie się VI Tydzień Wychowania. Przebiegać będzie pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". Jak co roku, w obchody włączy się Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Nauczyciele i uczniowie tej katolickiej placówki rozpoczną je od niedzielnej Mszy św. Codziennie od poniedziałku w auli szkolnej modlitwie towarzyszyć będą rozważania odnoszące się do fragmentów Nowego Testamentu i zagadnień Tygodnia Wychowania, który wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia.

  Popularny "Klasyk" wyszedł z inicjatywą wspólnej modlitwy także do okolicznych szkół. W ramach Tygodnia Wychowania w poniedziałek 12 września w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30 sprawowana będzie Msza św. dzieci, rodziców i wychowawców ze szkół podstawowych. Następnego dnia o 8.00, na Mszę św. zaproszeni są młodzież gimnazjalna i licealna z nauczycielami, wychowawcami i katechetami. Eucharystię sprawować będzie ks. Piotr Karpiński, dyrektor "Klasyka". W oprawę Mszy św. włączą się uczniowie szkoły, którą zarządza.

  - Wychowanie to trudna sztuka, wiąże się z odpowiedzialnością za młodego człowieka i warto, żeby Kościół modlił się w tej intencji. Myślę, że inspiracja, jaką może wnieść w swoim środowisku podczas Tygodnia Wychowania katolicka szkoła, to właśnie wspólna modlitwa - mówi ks. Karpiński.

  Niebawem w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" rozmowa z ks. Karpińskim. W niej m.in. o tym, czy szkoła katolicka stawia większy nacisk na wychowanie czy nauczanie, o roli wychowawcy-mistrza w kształtowaniu młodego człowieka, a także o tym, czy nauczyciel może być łącznikiem między Bogiem a uczniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół