• facebook
 • rss
 • "Tak" na zawsze

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 14.09.2016 19:35

  915 lat po śmierci niezwykłego pustelnika św. Brunona Kartuza pierwsze wieczyste śluby pustelnicze złoży ks. Leszek Niewiadomski, kapłan diecezji łowickiej.

  W specjalnym liście zapraszającym wiernych na to wydarzenie ordynariusz diecezji napisał: "Jako wierni Diecezji Łowickiej mamy tę łaskę, że jeden z naszych kapłanów, ksiądz Leszek Niewiadomski, odkrył w sobie powołanie do bycia pustelnikiem. Mieszka on w Eremie Maryi Brama Nieba w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej. Kilka lat temu złożył czasowe śluby pustelnicze. Odsunął się od świata, wybrał drogę milczenia, oddał się modlitwie i pokucie. Praktykuje ewangeliczne rady czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Żyje według zaaprobowanej przez Kościół Reguły pustelniczej" - napisał ordynariusz. 

  Ksiądz Leszek Niewiadomski urodził się 16 marca 1970 roku w Rawie Mazowieckiej. Święcenia kapłańskie przyjął 25 marca 1995 roku w Łowiczu z rąk bp. Alojzego Orszulika. Jest doktorem filozofii. Przez wiele lat jako kapłan cieszył się wielką estymą wśród kleryków (był wykładowcą w WSD w Łowiczu) i księży, dla których był nie tylko kompetentnym znawcą antropologii współczesnej, ale także autorytetem, w którym za słowami idzie konkretne życie, własne postawy, własne wybory. Wieczysta profesja ks. Leszka, jak podkreślił biskup, jest pięknym darem dla diecezji w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i w 1050. rocznicę chrztu Polski.

  Wieczystą profesję pustelniczą złoży eremita w Katedrze Łowickiej w sobotę, 1 października o godz. 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół