• facebook
 • rss
 • Boski czerwony dywan

  Magdalena Gorożankin

  dodane 21.11.2016 08:26

  W Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się "Przegląd piosenki (nie tylko) religijnej Cecyliada 2016". Na scenie zaprezentowali się artyści w dwóch kategoriach wiekowych - dziecięcej i młodzieżowej. Gwiazdą wieczoru był zespół Muzikanty.

  20 listopada scena CK zamieniła się w estradę podobną do tej w Opolu. Wśród 13 występów zebrany w sali kinowej tłum mógł zobaczyć zespoły, solistów oraz instrumentalistów. Z roku na rok muzyczna "poprzeczka" zostaje podniesiona. Jednak w całym przedsięwzięciu, zorganizowanym przez młodzież z Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie na czele z ks. Łukaszem Owsianko, nie chodzi o wygraną, zdobycie statuetki i wielkiej sławy. Dla wszystkich uczestników najważniejsze jest śpiewanie na chwałę Bożą.

  - Pewnego dnia siedziałam w kościele w ławce, patrzyłam na dzieci i tak pomyślałam o naszej poprzedniej scholi, która od 3 lat już nie istniała. To był impuls, poczułam, że nie ma co wspominać, skoro można wziąć się do pracy i dać coś innym od siebie. Tak zrodziła się Święta Załoga, w której ja jestem taka "ciocia dobra rada". Moje dzieci wiedzą, o czym śpiewają, po co to robią i mają świadomość, że to Bóg nas w tym wszystkim jednoczy i otacza miłością, a ja z zespołem staramy się zbudować na tym wspólnotę, która jest oddana Bogu i bliźnim - mówi Karolina Gajewska.

  Święta Załoga przyjechała na Cecyliadę, ponieważ chciała bardziej uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Wyniki przeglądu potwierdziły jej talent i zdolności - zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej.

  Laureatami przeglądu zostali także: Schola "Don Bosco", Natalia Mężyńska - w kategorii dziecięcej, a w kategorii od lat 16 - Sandra Jakubowska, Schola Młodzieżowa Oratorium oraz Emilia Kacprzak. O wynikach konkursu zadecydowało jury, w którym zasiedli Anna Kornowska, ks. Jacek Szewczyk i ks. Piotr Wyszyński. Tegoroczna "Cecyliada" odbyła się pod hasłem: "Boski czerwony dywan".

  Muzyczną ucztę swoim występem wzbogacili dwaj panowie - Piotr Chlipalski i Jacek Dzwonkowski, tworzący zespół Muzikanty. Panowie, oprócz zniewalających głosów, mają wiele talentów oraz ciekawych instrumentów. Podczas przeglądu tworzyli muzykę "na żywo", oprowadzając słuchaczy po muzycznych zakątkach świata, prezentując przy tym gamę "dziwnych" instrumentów. Wśród nich znalazły się ukulele zrobione z czajnika ze stali nierdzewnej, gitara basowa wykonana ze szczotki czy też pięciostrunowe skrzypce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół