• facebook
 • rss
 • Hymn dla Niepokalanej

  Magdalena Gorożankin

  dodane 08.12.2016 09:07

  W środę 7 grudnia w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu wierni, którzy przybyli z wielu parafii naszej diecezji, uczestniczyli w nabożeństwie składającym się z pieśni pochwalnych, modlitw ku czci Chrystusa, Jego Matki oraz świętych.

  Akatyst, czyli hymn uwielbienia Bogurodzicy, wykonała schola Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, przygotowana przez ks. prof. Roberta Bernagiewicza. Dla alumnów łowickiego seminarium to wielka uroczystość. Wielu z nich bardzo przeżywa wigilię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – patronki seminarium. To Ona jest dla nich wzorem cnót i Matką ich powołania. Podczas tego wieczoru pięknym śpiewem, modlitwą mogą podziękować Jej za to, kim są i w jakim miejscu przebywają, a także prosić o potrzebne łaski i nowe powołania kapłańskie.

  Podczas modlitwy obecni byli także biskupi diecezji – bp ordynariusz Andrzej F. Dziuba, bp pomocniczy Wojciech Osial oraz bp senior Józef  Zawitkowski, którzy podkreślali wagę uroczystości i zachęcali do modlitwy przed wizerunkiem Maryi będącej Bramą, przez którą przychodzi Zbawiciel.

  – Dziękujemy, Maryjo, za Twoją obecność i Twój przykład pokornej Służebnicy Pańskiej, która uczy nas wiele tego wieczoru, m.in. tego, że Bogu odpowiada się krótko: „tak” – mówił rektor WSD ks. Sławomir Wasilewski. – Naucz nas, Maryjo, dostrzegać  w Twojej obecności, w Twoim towarzyszeniu nam każdego dnia ważniejszego, może jeszcze niewidocznego, ale już żyjącego w nas Emmanuela, którego porodzisz nam, by zbawił świat.

  Po uroczystym śpiewie i modlitwie bp Dziuba udzielił zgromadzonym błogosławieństwa i zachęcał do powrotu do domu w towarzystwie Niepokalanej, do codziennych spotkań z Nią i do przybycia na akatyst w przyszłym roku. W Wyższym Seminarium Duchownym uroczystość Niepokalanego Poczęcia zwieńczy Msza św. dziś o godz. 12.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół