• facebook
 • rss
 • Krzyż w każdej sali

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 11.02.2017 17:07

  W Światowy Dzień Chorego bp Józef Zawitkowski sprawował Mszę św. w kaplicy kutnowskiego szpitala. Odwiedził również podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

  W sobotę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W kaplicy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego im. dr. Antoniego Troczewskiego Mszę św. w intencji chorych i pracowników służby zdrowia sprawował bp Józef Zawitkowski. - Być w szpitalu w Kutnie to dla mnie wielkie przeżycie. Jestem człowiekiem, który przeszedł wiele oddziałów szpitala, i bardzo chcę dziękować Bogu za to, że mogę być z wami, że żyję, że jestem - mówił biskup Zawitkowski.

  Eucharystię koncelebrował ks. Mirosław Romanowski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu oraz szpitala z prezesem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Markiem Kiełczewskim.

  - Szpital posiada 360 łóżek, ale z naszych usług korzysta kilkanaście tysięcy pacjentów. Zarówno, gdy chodzi o szpital, jak i poradnie specjalistyczne. Rejon oddziaływania to nie tylko powiat kutnowski, ale i szerszy w zawiązku ze specyfiką oddziałów, które mamy, jak Zakład Opiekuńczo-Leczniczy czy ortopedia, neurologia i kardiologia interwencyjna. Mamy też takie perełki, jak oddział endokrynologii i dermatologii. Także spektrum działania jest szerokie - mówi prezes Kiełczewski.

  Po Mszy św. biskup odwiedził 50 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który mieści się na II piętrze szpitala. Towarzyszyli mu księża - ks. Romanowski i ks. Roman Wójcik, kapelan szpitala. - Na tym oddziale przebywają osoby pół roku, a nawet dłużej. Staramy się więc im stworzyć domowe warunki. W każdej sali wisi krzyż - mówi Halina Zagajewska van Mierlo, kierownik ZOL.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół