• facebook
 • rss
 • Celem mistrzostwo Polski

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 25.02.2017 21:20

  Kolejny turniej finałowy XIII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej odbył się w Łowiczu. Mistrzami w kategorii gimnazjum została drużyna parafii św. Macieja Apostoła w Bełchowie.

  Reprezentacje 10 parafii zmierzyły się w sobotę 25 lutego w turnieju piłki nożnej w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie. Stawką był tytuł mistrza diecezji łowickiej oraz awans do rozgrywek ogólnopolskich.

  Gospodarzem zawodów była parafia katedralna w Łowiczu, która wystawiła najmłodszy wiekiem zespół. Kilku zawodników jest jeszcze uczniami podstawówki. W podłowickiej miejscowości stawili się obrońcy tytułu mistrzowskiego w kategorii gimnazjum - drużyna parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Regnowie. Ponadto grały zespoły, które pomyślnie przeszły eliminacje bądź otrzymały tzw. dziką kartę od organizatorów - reprezentacje parafii św. Marcina w Wysokienicach, św. Katarzyny w Witoni, św. Rocha w Boczkach, św. Macieja w Bełchowie, św. Andrzeja w Łęczycy, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, św. Stanisława w Godzianowie i św. Wojciecha w Białej Rawskiej.

  Turniej rozegrano w dwóch grupach. Po dwie najlepsze drużyny zmierzyły się w półfinałach. Zwycięzcy tych meczów zagrali w finale. Po zaciętym meczu drużyny z Bełchowa wygrała 1:0 z zespołem z Witoni. Nowi mistrzowie, jak i wicemistrzowie będą reprezentować diecezję łowicką na Mistrzostwach Polski LSO, które odbędą się 1 i 2 maja w Częstochowie.

  - Trzy lata temu, praktycznie tym samym składem, zdobyliśmy mistrzostwo Polski w kategorii szkoła podstawowa. Chcemy teraz powtórzyć ten sukces - mówi Maciej Grotkowski, kapitan zespołu z Bełchowa.

  Najlepszym strzelcem turnieju został Jan Peda (Witonia). Na najlepszego bramkarza wybrano Mateusza Multana (Bełchów), a na najlepszego zawodnika turnieju Tomasza Fastyna z parafii w Wysokienicach, która zajęła III miejsce.

  Turniej rozpoczął się w obecności posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego, zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, oraz senatora Przemysława Błaszczyka.

  Senator Błaszczyk był w gronie parlamentarzystów, którzy wręczali puchary i medale. Na ceremonię zakończenia przybyli także posłowie - Tadeusz Woźniak i Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Gratulacje zawodnikom składali również m.in. Robert Baryła, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący Rady Miasta Łowicza Michał Trzoska oraz wiceprzewodniczący - Henryk Zasępa i Krzysztof Selenta, dyrektor biura poselskiego ministra MSZ Witolda Waszczykowskiego.

  W imieniu biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby puchar za zwycięstwo wręczył ks. Józef Paciorek, wicedziekan dekanatu Łowicz-katedra. Duszpasterz sportowców diecezji łowickiej ks. Sebastian Antosik podziękował zawodnikom za rywalizację oraz sponsorom turnieju - firmom "Hewax" i "Pan Tadeusz".

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół