Nowy numer 20/2018 Archiwum

Profanacja na rawskim cmentarzu

Nieznani sprawcy oblali czarną substancją figurę Pana Jezusa na zabytkowym grobie, w którym pochowany jest śp. ks. prałat Mieczysław Iwanicki. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

Akt wandalizmu zauważyli parafianie w niedzielny poranek. Zalano czarną mazią lub farbą głowę Pana Jezusa, Jego postać oraz częściowo nagrobek.

O zniszczeniach poinformowali ks. Bogumiła Karpa, proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i zarządcę cmentarza. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci przystąpili do działań, jednocześnie apelują o pomoc w poszukiwaniu sprawców, a także świadków przestępstwa i osób, które wcześniej zauważyły profanację grobu.

Jeśli ktoś znalazłby puszkę po czarnej farbie lub inny pojemnik przy swoim grobie lub w innym miejscu cmentarza, także proszony jest o zgłoszenie tego natychmiast do parafii lub na policję.

W grobowcu pochowani są kapłani - ks. Mieczysław Iwanicki, zasłużony dla miasta poprzedni proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i dziekan rawski, oraz ks. German Grabowski, sprawujący te funkcje na przełomie XIX i XX w. kaznodzieja i działacz niepodległościowy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma