• facebook
 • rss
 • Zapatrzeni w Matkę Bożą

  mak, włod

  dodane 03.04.2017 11:30

  Ikona jasnogórska dotarła do sanktuarium w Suserzu, gdzie Maryję od wieków otacza szczególny kult. Nie dziwi więc entuzjazm, z jakim wierni witali Czarną Madonnę.

  W niedzielne popołudnie 2 kwietnia obraz Matki Bożej Częstochowskiej witali wierni z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Suserzu. Zrobili to w tym samym miejscu, gdzie 15 sierpnia 2014 r. odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Suserskiej koronami pobłogosławionymi przez papieża Franciszka. Wizerunek Maryi z Dzieciątkiem i aniołami słynie z łask. Od 1852 r. przychodzi corocznie do sanktuarium w Suserzu pielgrzymka z Żychlina i okolicznych miejscowości w podzięce za uratowanie przodków z epidemii cholery, która zbierała śmiertelne żniwo. Matka Boża Suserska nosi także tytuł Uzdrowienie Chorych.

  Tym razem na przykościelnym placu wierni oddawali cześć Maryi w Jej jasnogórskim wizerunku. Ramy obrazu na znak szacunku ucałowali bp Józef Zawitkowski oraz ks. Jerzy Czarnota, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium. Tak, jak w poprzednich parafiach dekanatu żychlińskiego, które nawiedził obraz, na powitanie ikony przybyli licznie kapłani, którzy pełnią posługę w tym dekanacie.

  Czarną Madonnę na ramionach ponieśli strażacy. W procesji wokół świątyni szły również poczty sztandarowe druhów OSP. Niesiono piękne feretrony i długi różaniec. Parafianie na widok Królowej Polski klękali.

  W kościele słowa powitania wygłosili ks. Czarnota oraz przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci parafii. Mszy św. przewodniczył bp Zawitkowski. W homilii odniósł się do postaci św. Jana Pawła II, wielkiego czciciela Maryi, który cały swój pontyfikat zawierzył Matce Bożej. Akurat w dniu nawiedzenia Suserza przez ikonę jasnogórską przypadła 12. rocznica śmierci papieża Polaka. - Przyjdzie czas, że będziemy jeździć do Łowicza czy Płocka i szukać miejsc, gdzie stał Ojciec Święty - mówił biskup.

  Do wizyty Pani Jasnogórskiej wierni starannie przygotowali się duchowo. - Nawiedzenie w parafii Suserz to wielka radość dla całej wspólnoty, a poprzedzone było rekolekcjami. Wsłuchiwaliśmy się w piękne słowo bp. Zawitkowskiego, które zawsze rodzi dobre owoce. Wpatrzeni w Matkę Bożą Jasnogórską, składamy Jej wszystkie nasze modlitwy i prosimy o orędownictwo - mówi ks. Czarnota.

  Nocą przy obrazie w wyznaczonych godzinach modlili się mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Odbyły się Apel Maryjny, nabożeństwo przeproszenia za grzechy oraz Pasterka Maryjna w intencji powołań. Modlitewne czuwanie rozciągnięte jest aż do godzin popołudniowych, gdy obraz będzie uroczyście żegnany. Zostanie przewieziony do parafii w Trębkach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół