• facebook
 • rss
 • Lista Przebojów w sile wieku

  Monika Augustyniak

  dodane 20.04.2017 00:25

  W skierniewickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Markiem Niedźwieckim.

  W środę 19 kwietnia siedziba biblioteki pękała w szwach. I trudno się temu dziwić, gdy gościem wieczoru był Marek Niedźwiecki, polski dziennikarz muzyczny, wieloletni prezenter Programu III Polskiego Radia, autor kilku książek. I choć spotkanie poświęcone było wydanej w ostatnim czasie książki "Australijczyk", rozmowa z ulubieńcem radiowym milionów słuchaczy nie mogła obyć się bez wtrętów o jego przeszłości, opowieściach ze świata mediów, a także wielu anegdot wywołujących salwy śmiechu. I tak pan Marek, swoim ciepłym, uspokajającym głosem płynnie przemieszczał się od swojej rodzinnej miejscowości - Szadka, w którym pokochał biblioteki, kino, muzykę, wymarzył pracę w radiu i podróż do Australii, przez czasy studiów w Łodzi, gdzie po raz pierwszy zetknął się z radiowym mikrofonem, po fascynującą karierę dziennikarza w najpopularniejszej rozgłośni.

  Oczywiście, nie zabrakło też wspomnień i opowieści o historycznej "Liście Przebojów Programu III". - Lista Przebojów to moje drugie imię - mówił dziennikarz. - I może trudno w to uwierzyć, ale 24 kwietnia tego roku skończy ona 35 lat, jest więc kobietą w sile wieku - opowiadał z sentymentem, nie szczędząc szczegółów powstania tej znanej chyba wszystkim Polakom audycji.

  Na spotkaniu można było kupić książki M. Niedźwieckiego i dostać jego autograf, a rozmowa uzupełniona była prezentacją zdjęć z wielu podróży dziennikarza do tytułowej Australii.

    Spotkanie ze znanym dziennikarzem przyciągnęło tłumy wiernych słuchaczy radiowych
  Monika Augustyniak /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół