• facebook
 • rss
 • Końcowe zmagania

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 23.04.2017 10:13

  W hali OSiR w Skierniewicach odbył się turniej finałowy mistrzostw diecezji łowickiej w piłce nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii open. Puchar Biskupa Łowickiego zdobyła reprezentacja parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

  To był ostatni turniej finałowy XIII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej. Poprzednie wyłoniły mistrzów w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

  W skierniewickich zawodach wzięło udział 8 zespołów, które pomyślnie przeszły eliminacje lub otrzymały od organizatorów tzw. dziką kartę

  Swoich reprezentantów w zawodach miały parafie św. Macieja Apostoła w Bełchowie, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, Miłosierdzia bożego w Skierniewicach, Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie, Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, Świętego Ducha w Łowiczu oraz Wszystkich Świętych w Żelaznej, która pełniła rolę gospodarza.

  Turniej rozpoczął się od rywalizacji w dwóch grupach. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Zwycięzcy zmierzyli się w finale. Zespół parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu okazał się lepszy od reprezentacji parafii w Kurdwanowie wygrywając 3:0. Obie drużyny zmierzyły się też w rozgrywkach grupowych. Wtedy padł remis 0:0. Dla zespołu z Kurdwanowa to był debiut w rozgrywkach w tej kategorii. Odnieśli sukces mimo, że nie mają na swoim terenie nawet hali do treningów.

  W ekipie z Łowicza grali zawodnicy, którzy w 2008 r. zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii lektor starszy (odpowiednik kategorii szkoła ponadgimnazjalna). Jednym z nich był Tomasz Janus, który w turnieju w Skierniewicach okazał się najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem zawodów został Łukasz Połeć (Sochaczew), a najlepszym zawodnikiem – Mateusz Kowalczyk (Kurdwanów).

  Nagrody, dyplomy, puchary i medale wręczali ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski, przedstawiciel sponsorów Adam Sondka oraz duszpasterz sportowców ks. Sebastian Antosik. Podziękowania otrzymali również organizatorzy zawodów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół