• facebook
 • rss
 • Jednym z prezentów - medalik

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 23.05.2017 06:55

  Już w najbliższa sobotę w Szymanowie nasza kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Przybyłe niewiasty otrzymają niezwykły prezent - cudowny medalik.

  Podczas trwającej peregrynacji kopii obrazu Pani Jasnogórskiej w wielu miejscach bp Wojciech Osial prosił wiernych, by na nowo założyli medaliki. Jak mówił: dzisiejszym ludziom medaliki się pozrywały. I życie im się rwie.

  Podczas naszej pielgrzymki w 100 rocznicę objawień fatimskich chcemy każdej kobiecie podarować cudowny medalik z Niepokalaną. W ten sposób chcemy odpowiedzieć nie tylko na prośbę biskupa, ale przede wszystkim samej Matki Bożej, która 27 listopada 1830 roku, objawiając się Katarzynie Labourè, nowicjuszce sióstr szarytek w Paryżu, prosiła ją, by wybito medal z Jej obrazem i napisem: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Maryja zapewniła, że ktokolwiek będzie go ze czcią i ufnością nosił, otrzyma mnóstwo łask Bożych.

  Warto wspomnieć, że pierwszy taki medal został wybity w roku 1832 roku. Przez prawie 150 lat wiele niezwykłych wydarzeń potwierdziło prawdziwość tego objawienia. Medaliki od lat rozprowadzają ojcowie franciszkanie, którzy włączyli się w przygotowanie IV DPK. Święty Maksymilian zakładając Rycerstwo Niepokalanej, obrał, jako szczególny znak swojego stowarzyszenia ten Jej medalik. Polecił nosić go swym naśladowcom i codziennie odmawiać krótką modlitwę o nawrócenie i uświęcenie wszystkich ludzi.

  Podczas naszego spotkania o cudownym medaliku, a także o akcie oddania się Matce Bożej, opowie nam ojciec Mirosław Kopczewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół